Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 37

Tolnai A világháború története 1914-1918 I-X. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. Több szász képpel, eredeti felvételekkel, és térképekkel. Bp., é.n. [1928-1931], Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállat Rt. Teljesen átdolgozott, második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, az I. és II. kötet borítója kopott, a többi kissé kopottas borítóval, az I. kötet gerince javított.
16604.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Kertész Elemér-De Sgardelli Caesar: A frontharcos eszme szolgálatában. Erdélyi tűzharcosok és hadviseltek emlékalbuma. Vitéz Gróf Takách-Tolvay József előszavával. [Bp., [1942], Magyar Front, 407+(1)+105 (bajtársi adattár)+68 p. (arcképek). Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
16605.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Zigány Árpád: Tolnai: A világháború története 1-3. kötet. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. 1. kötet: 1914-1915. 2. kötet: 1914-1916. 3. kötet: 1914-1917. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, és kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a III. kötet hátsó borítója erősen kopott, kissé sérült.
16606.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Csonkaréti Károly (1930-) 2 db a szerző által dedikált műve:  A Zenta cirkálóval kezdődött. Bánfalvy Ákos rajzaival. Bp,1986, Móra. Kiadói illusztrált papírkötés.   A Levante hajórajz magyar tengerésze. Bánfalvy Ákos rajzaival. Bp,1987, Móra. Kiadói illusztrált papírkötés.   A szerző által dedikáltak!
16607.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Utasítás a gázvédelmi szolgálat ellátására. I. rész. Általános szabályok. Bp.,1927, Pallas Rt.,128 p.+ 1 melléklet. M. kir. honvédelmi minisztérium kiadványa. Kiadói papírkötés, jó állapotban
16608.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Gyalogsági gyakorlati szabályzat. 2. füzet:  Az egyes honvéd kiképzése. A raj. A szakasz. A puskásszázad. Bp.,1929., Pallas Rt., 234 p.+1 melléklet. A m. kir. honvédelmi minisztérium kiadványa. Kiadói papírkötés, a gerincen sérüléssel, hiánnyal.
16609.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Gyalogsági gyakorlati szabályzat. 4. füzet. Az zászlóalj. Az ezred. Függelék. Bp.,1926., Pallas Rt., 120 p.+11 melléklet. A m. kir. honvédelmi minisztérium kiadása. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón folttal, kis szakadással.
16610.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
R. G. Szimonjan-Sz. V. Grisin: Felderítés a harcban. Tisztek könyvtára. Fordította: Tölgyes Ernő. Bp., 1984, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.
16611.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16612.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16613.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
16614.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Székely András: Három év az idegen légióban. Bp,1943, Szerzői kiadás,(Hungária-ny.), 165+2 p. Első kiadás. Papírkötésben, megviselt állapotban, foltos borítóval, javított kötéssel. Ritka!
16615.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft