Könyvek: Judaika

Tételek száma: 14

A zsidók egyetemes története 6 kötetben. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I.-VI kötet: I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszámítás előtt). II. kötet:A babyloniai fogságtól (552. a rendes időszámítás előtt) I. Agrippa, a második judai állam utolsó királyának haláláig (44-ig a rendes időszámítás után). III. kötet:A második zsidó állam alkonyától Mohamed fellépéséig. IV. kötet: Az Islam keletkezésétől a Maimuni-korszak berekesztéséig 622-1230. A magyar zsidók története: A kozár állam zsidó vallásra tér. - Kozár csapatok a honfoglaláskor a magyar hadak élen járnak. - A magyarok története kezdetétől az Árpád-ház kihalásáig, 1301-ig. V. kötet: Az általános üldözés századai. A kabala föltünésétől a spanyolországi száműzetésig (1230-1492). A magyar zsidók története a vegyes házból származó királyok alatt (1301-1526). VI. kötet: Új vándorlások és letelepedések korszaka: a spanyol zsidók szétszórásától az Amsterdamban letelepedett maranus zsidók szentélyépítéséig (1492-1675). A szombatosok története Erdélyben. Budapest, 1907-1909. Phönix Irodalmi Rt. Egységes, festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, néhol kisebb kopásokkal, de jó állapotban.
17346.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Venetianer Lajos: A zsidóság szervezete az Európai Államokban. Bp., 1901, Franklin. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17347.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Urbancsok Zsolt (szerk.): Makói holokauszt emlékkönyv. A soá 60. évfordulójára. 2004, Szegedi Zsidó Hitközség. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
17348.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Sorsdöntő napok. Nagyünnepi machzor. Ford., magy.: Krausz Fülöp. 3. köt.: Kol-nidre estjére. Debrecen, é. n., szerzői. Kissé laza, kopott félvászon kötésben.
17349.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Magyarra fordította Schön József. I. kötet. Bp., Schlesinger József. Kiadói egészvászon kötés, megviselt állapotban.
17350.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Mózes öt könyve és haftárák. I-V. kötet. Héber szöveg, magyar fordítás és kommentár. Szerk.: Dr. Hertz J. H. Bp.,1984, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
17351.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17352.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Martin Gilbert: Zsidó történelmi atlasz. Bp., 1991, Gondolat. Kiadói papírkötésben, az alsó lapszélek hullámosak.
17353.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
17354.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17355.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Salom Asch: Avrumele megjött... Elbeszélések. Bp.,1925, Garai Irodalmi és Nyomdai Rt., 56 p. Kiadói papírkötés, a borító és pár lap széle kissé szakadozott. Első kiadás.
17356.

Salom Asch: Avrumele megjött... Elbeszélések. Bp.,1925, "Garai" Irodalmi és Nyomdai Rt., 56 p. Kiadói papírkötés, a borító és pár lap széle kissé szakadozott. Első kiadás.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dán Ofry: A jom kipuri háború. Hans Habe előszavával. Tel-Aviv,1974, Zohar. Kiadói papírkötés, az első két lap foltos, a borító kissé kopott.
17357.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft