cca 1700-1800 Az asszonyfalvai Hollósy család birtokaira vonatkozó iratok hagyatéka. Hozzá a család leszármazottainak XIX. sz.-i halotti értesítői. kb 10 okmány
1875 Nendtvich Károly (1811-1892) kémikus, az akadémiai természet- és vegytani szertár őrének kézzel írt, aláírt nyugtája 50 Ft felvételéről, Arany János főtitkári feljegyzésével, üvegezett fa keretben
1877 Julius Stahel (Számvald Gyula) magyar szabadságharcos tábornok amerikai konzulként aláírt igazolása /
1877 Julius Stahel Union general in the American Civil War owner of the Medal of Honor autograph signature as United States consul
1910 Kinevezési okmány dr. Zsakó István (1882-1966) körorvos részére a dicsőszentmártoni (Erdély) közkórház elmebeteg osztályára báró Kemény Ákos (1866-1922) Kisküküllő vármegye főispánjának saját kezű aláírásával, pecsétekkel, hajtogatva, jó állapotban
1918 Alfred Barriol. francia statisztikus, tudós saját kézzel megírt névjegykártyája /
1918 Autograph lines of Alfred Barriol secretary general of the French Statistic Institute