Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 332

Wass Albert: Csaba. Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. Kolozsvár,é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés,a gerincen kis sérüléssel.
16163.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói kopottas félvászon-kötés. Első kiadás.   A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által dedikált. A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
16164.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Gárdonyi Géza: Emlékezetes napok a magyar történelemből. Biczó András rajzaival. Bp.,é.n.,Dante. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
16165.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-17. kötet. (2. pótkötet hiányzik) Budapest, 1893-1904. Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromo­li­tográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. Egységes, szép állapotban.
16166.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
16167.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Ország-Világ almanach 1913. Az Ország-Világ szépirodalmi képes hetilap előfizetőinek újévi ajándéka. Szerk. Váradi Antal, Falk Zsigmond, Bp. 1911. Orsz. Irodalmi Rt., Szövegközti képekkel, reklámokkal gazdagon illusztrálva. Aranyozott, festett, díszes szecessziós kiadói félvászon kötésben.
16168.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Ország-Világ almanach 1914-II. Az Ország-Világ szépirodalmi képes hetilap előfizetőinek újévi ajándéka. Szerk. Váradi Antal, Falk Zsigmond. Bp., 1914, Országos Irodalmi Rt. Szövegközti képekkel, reklámokkal gazdagon illusztrálva. Aranyozott, festett, díszes szecessziós kiadói félvászon kötésben, a borító sarkain kopásnyomokkal.
16169.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Heltai Gáspár: Krónika az magyaroknak dolgairól. sajtó alá rendezte Kulcsár Margit, a bevezetőt Kulcsár Péter írta. 1981, Magyar Helikon. Kiadói kartonált kötés, gerincnél kis sérüléssel.
16170.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Bálint Zsolt: A kegyelem évei. Szeged, 1997, Agapé Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.+A szerző saját kezével megírt, aláírt képeslap.
16171.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Barna Jónás: Rákóczi árvái. A hazáért és szabadságért. Történetek a kuruc-labanc világból. Bp., én.Magyar Kereskedelmi Közlöny, 126 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel.
16172.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16173.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
16174.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft