Könyvek: Judaika

Tételek száma: 21

Révész Béla: Max Nordau élete. [Kispest, 1940,],Szerzői kiadás,(Fragó Imre-ny.), 335 p.+18 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, egy-két foltos lapéllel. A szerző, Révész Béla (1876-1944) zsidó származású író, újságíró által aláírt példány. Baumgarten-díjas (1931). Az írásait a Nyugat, Új Idők, majd a két világháború között a Zsidó Jövő közölte. 1944-ben elhurcolta a Gestapo. Később az Auschwitzi táborban hunyt el.
16057.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16058.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Strba Sándor - Lang Tamás: Az érsekújvári zsidóság története. Pozsony, 2004, Kalligram. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
16059.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Erdélyi Lajos: Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980. Kriterion. Kopottas védőborítóval. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.
16060.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
A hagyomány gyöngyei a Talmud könyvei. Az eredeti Talmud szöveg alapján Dr. Molnár Ernő. Bp.,1989, IKVA. Kiadói egészvászon-kötés. Az 1921-1923-as kiadás reprintje.
16061.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Marek Halter: Ábrahám emlékezete. Fordította: Bognár Róbert. Bp.,1995, Sík Kiadó Kft. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, laza fűzéssel.
16062.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
A Dohány utcai zsinagóga. Szerk.: Rappai Zsuzsa. Bp., 1984, Tájak-Korok-Múzeumok. Kiadói papírkötés.
16063.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Székely Béla: Az antiszemitizmus és története. Bp., 1936,Tabor. Kiadói egészvászon-kötés.
16064.

Székely Béla: Az antiszemitizmus és története. Bp., 1936,"Tabor." Kiadói egészvászon-kötés.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Várossy Gyula: Hazaáruló vagyok-e, mert a hazafias zsidókat védtem? Korrajz és önigazolásom a kommunista és uj kurzus világából, s a zsidók miatti sajtóperem titkaiból. Szeged, (1921. Kőnig Salamon könyvnyomdája). 191 p. Kiadói papírborítóban hiányos gerinccel
16065.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Miért ölte meg Káin Ábelt. Zsidó viccek. Bp., 1988.
16066.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Simon Dubnov: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp., [1942], Tábor. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Egyik szennylap kijár.
16067.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16068.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft