Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 189

Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 10+235+1+10 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, a gerinc kissé kopottas. A műmellékletek hiánytalanok. Benne Munkácsy Mihály egyetlen rézkarcával.
15527.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
Beke László-Varga Zsuzsa: Kozma Lajos. Architektúra. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1900 példányban.
15528.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Novák László: Grafikai sokszorosító művészetek. Bp, 1925, Világosság. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban
15529.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Mécs László: Megdicsőülés. Mécs László legszebb versei. Hincz Gyula színes kőrajzai által tolmácsolva. Nemzeti Művészet. Budapest, 1935, Mécs-Mártoncsik, (Kellner-ny.), 48 p. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító foltos, a szélén kis szakadások. Megjelent 300 számozott példányban, ez számozatlan.
15530.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15531.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Morvay Győző-Gerecze Péter: A képzőművészetek története. Ifjúsági Könyvtár IV. Bp.,1900,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Kiadói dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
15532.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szántó Piroska festőművész kiállítása. Bp.,1963, Csók István Galéria. Kiadói papírkötés.  A művész, Szántó Piroska (1913-1999) rajzos dedikációjával.
15533.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Anna Margit festőművész kiállítása. Bp., 1978, Magyar Hirdető. Kiadói papírkötés. A művész, Anna Margit (1913-1991) által dedikált.
15534.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Borsos Miklós Kossuth-díjas szobrászművész kiállítása. Tihany, 1965, Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság. Kiadói papírkötés, egy Borsos Miklóst ábrázoló fotóval (18x12 cm). A művész, Borsos Miklós (1906-1990) által Földes Anna (1930-2017) író, újságíró, kritikus, irodalomtörténész, egyetemi tanárnak dedikált példány.
15535.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szalay Lajos kiállítása. Bp.,1972, Magyar Nemzeti Galéria-Miskolci Galéria. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban. A művész, Szalay Lajos (1909-1995) által dedikált.
15536.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Schaár Erzsébet szobrászművész kiállítása. Székesfehérvár, 1966, István Király Múzeum. Kiadói papírkötés. A művész, Schaár Erzsébet (1905-1975) által dedikált.
15537.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Varga Imre kiállítása. Tihany, 1972, Tihanyi Múzeum-Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. A művész, Varga Imre (1923-) által Földes Anna (1930-2017) író, újságíró, kritikus, irodalomtörténész, egyetemi tanárnak dedikált példány.
15538.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft