Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 28

A Nagy Háború írásban és képben.összesen 6 kötet I-IV. kötet. Második rész: A nyugati hadszíntér I-II. kötet. Harmadik rész: Az olasz háború. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1926), Athenaeum.   Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva.  Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, többnyire kopott borítóval, és gerinccel, a nyugati hadszíntér II. kötetének a gerince sérült, hiányos, kijáró lapokkal, illusztrációkkal.
15505.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
15506.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Segédlet a leventeifjúság vallás-erkölcsi oktatásához. I. rész. (Unicus!) M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadványa. Bp., 1943, Athenaeum-ny.,188 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos.  Benne a Veszprémegyházmegyei Levente-lelkészség Központjának levélével (1944.)  Három korcsoport szerint, havi bontásban rendszerezi az anyagot. A harmadik, legidősebb korcsoportban fejti ki a Zsidó fajjal való egészségtelen kapcsolatot A kötet - a leventeirodalom nagy részével szemben - nem szerepel a tiltólistán.
15507.

Segédlet a leventeifjúság vallás-erkölcsi oktatásához. I. rész. (Unicus!) M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadványa. Bp., 1943, Athenaeum-ny.,188 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos. Benne a Veszprémegyházmegyei Levente-lelkészség Központjának levélével (1944.) Három korcsoport szerint, havi bontásban rendszerezi az anyagot. A harmadik, legidősebb korcsoportban fejti ki a "Zsidó fajjal való egészségtelen kapcsolatot" A kötet - a leventeirodalom nagy részével szemben - nem szerepel a tiltólistán.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15
15508.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15509.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Tereptan, terepábrázolás, terepfelmérés, térképhasználat: A M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia számára. Összeállította: a M. Kir. Állami Térképészeti Intézet. Bp., 1936, M. Kir. Állami Térképészeti Intézet, 371 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szakadozott papír védőborítóban, jó állapotban.
15510.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15511.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15512.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
vitéz Mándoky Sándor, Faragó László: Magyar Frontharcos Mozgalom. Megjelent az Országos Frontharcos Szövetség erkölcsi támogatásával a tizedik jubiláris országos frontharcostalálkozó alkalmából. Bp., 1938, Merkantil-Nyomda, 740 p. Modern egészvászon kötésben.
15513.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
vitéz Barabás Emil: A német nagyvezérkar jelenti... (A nyugati háború.) Hadijelentések a sajtó és a rádió tükrében. Hiteles anyag alapján írta - -. Bp.,(1940), Szenkó, (Centrum-ny.) Kiadói illusztrált papírkötésben, megviselt állapotban, a borító sarka gyűrött, a gerince javított, sérült.
15514.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
15515.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lázár Miklós: A magyar háború. Bp.,(1933),Lázár Miklós a Reggel Lapkiadó Rt., Viktória-nyomda, 176 p. Átkötött egészvászon-kötés. A szerző. Lázár Miklós (1886-1968) által aláírt példány.
15516.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: