Könyvek: Történelem

Tételek száma: 166

15336.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Emlékkönyv Berlász Jenő 90. születésnapjára. Gazdaságtörténet- könyvtártörténet. Szerk.: Buza János. Gazdaság- és Társadalomtörténeti Kötetek 1. Bp., 2001, Gazdaság és Társadalomtörténeti Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.  Berlász Jenő (1911-2015) és egy beazonosítatlan (feltehetőleg a kötetben közreműködő) személy által dedikált Stier Miklós történész, egyetemi tanárnak.
15337.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15338.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. 1-8. köt. Teljes! Bp., [1928], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás! Egységes kiadói félbőr kötésben, kopásokkal, egyébként jó állapotban
15339.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Bátky Zsigmond-Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. I-IV. kötet. I-II. kötet: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: A magyarság szellemi néprajza. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopottasak
15340.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-4. köt. Bp., [1938-1939], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. . Kicsit kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
15341.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10
A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15342.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Magyarország művészeti emlékei. 1-3. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. 1. Gerevich: Magyarország románkori emlékei. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Bp. 1938.-1939. Műemlékek Orsz. Biz. Komplett példány. A 3. köt. nem jelent meg. Kiadói félbőr sorozatkötésben, jó állapotban.
15343.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
vitéz Temesy Győző dr.: A hazatérő Felvidék. Bp.,1938, Magyar Cserkész, 16 p. Térképpel illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban.
15344.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Barangolás a Székelyföldön I. kötet. Hargita Megye. Útikönyv. Szerk.: Kozma Mária. Csíkszereda, 1998, Pallas-Akadémia Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
15345.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Laszlovszky József: A magyar címer története. Budapest, Egyetemi nyomda, 1990.
15346.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Dr. Cholnoky Jenő: Ős hazából új hazába. Nemzeti Könyvtár 20. Bp.,1940, Stádium, 32 p. Kiadói papírkötés.
15347.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft