Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 348

Bodnár Gáspár: A mi népünk. Egyszerű történetek a falusi tűzhelyekről. Szatmár, 1899, Pázmány-sajtó, 190+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, javított gerinccel, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Ritka!
16119.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I-II. kötet. (Egybekötve.) I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. II. kötet: A magyar költészet Zrínyitől Kisfaludy Sándorig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.),  1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240+XII+282 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, sérült gerinccel, Zrínyi Miklós portréja hiányzik, ajándékozási sorokkal és tulajdonosi bejegyzésekkel a szennylapokon.
16120.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16121.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16122.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Tarnóczy Tivadar: A magyar irodalom és szellemi fejlődésünk története. I. kötet: Ős-, ó-, közép és újkor. Kísérve jellemző olvasmányokkal a szóló művek minden neméből és fajából. Főgymnáziumok, lyceumok és főreáliskolák számára s magán használatára. Sárospatak, 1869, Steinfeld Béla, VIII+184 p. Javított papírkötésben. Ritka!
16123.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16124.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Czeizel János: Kazinczy Ferenc élete és működése I. kötet. Bp.,[1930], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 296 p. Átkötött félvászon-kötés.
16125.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
16126.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
16127.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Verne Gyula: Utazás a tenger alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp.,[1924], Franklin-Társulat. Ötödik kiadás. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.
16128.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
16129.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
16130.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft