Burcsányi Gyula dr. et al.: Az egészség enciklopédiája. Tanácsadó egészséges és beteg emberek számára. Egy színes bonctani képpel, harminckét táblával és száznegyven árával. Első kiadás. Bp., Enciklopédia Rt. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben.
Brillat-Savarin, Jean Anthelme: Az ízlés fiziológiája. Ford. Ambrus Zoltán, Ambrus Gizella. Első kiadás.
Bp. 1912. Singer és Wolfner. 1 t. 303 l. Korabeli félvászon kötésben
Dr. Rudolf Mehmke: Leitfaden zum graphischen rechnen. Sammlung Mathematisch-Physikalischer Lehrbücher. 19. Leipzig-Berlin, 1917, B.G. Teubner. Kiadói papírkötés, német nyelven./
Paperbinding, in German language.
Honti Jenő: Kis séták a nagy természetben. Sárosi Ödön rajzaival. Könyvbarátok kis könyvei. Bp., 1938, Magyar Könyvbarátok, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés.