Könyvek: Judaika

Tételek száma: 17

A magyar hadviselt zsidók aranyalbuma. Az 1914-1918-as világháború emlékére. Szerk. Hegedüs Márton. Bp., 1941, Hungária ny. 468+56+16+III p. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, viseltes állapotban, kissé kopottas borítóval, a gerinc kötése elvált.
15909.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
15910.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Fisch Róbert O.: A Sárga Csillag Fénye. A HOlocaustból Fakadó Szeretet Tanulsága. h. n., 1998, Sárga Csillag Alapítvány. Kiadói papírkötésben.
15911.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Karsai Elek (szerk.): Fegyvertelen álltak az aknamezőkön... Dokumentumok a munkaszolgálat történetéhez Magyarországon I-II. Bp., 1962, Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
15912.

Karsai Elek (szerk.): "Fegyvertelen álltak az aknamezőkön..." Dokumentumok a munkaszolgálat történetéhez Magyarországon I-II. Bp., 1962, Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Patai József: Babylon vizein. Bp., 1906, Jókai Műintézet. Kiadói kissé kopott szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Zsidó vallási tárgyú versek, versfordítások Lakos Alfréd, Sávelyi Dezső és mások szecessziós hatású illusztrációival.
15913.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Héber költők antológiája. Kardos László műfordításai. Javne könyvek. Bp.,(1943), Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel.
15914.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Palesztina földrajza. Héberből fordította: dr. Márton Benő. Budapest, é.n., Gyermek és Ifjúsági Alija. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, a gerince elvált a borítótól, a kötése sérült, szétvált, a melléklet hiányzik.
15915.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,27
0,29
Martin Gilbert: Zsidó történelmi atlasz. Bp., 1991, Gondolat. Kiadói papírkötésben, az alsó lapszélek hullámosak.
15916.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
15917.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15918.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Salom Asch: Avrumele megjött... Elbeszélések. Bp.,1925, Garai Irodalmi és Nyomdai Rt., 56 p. Kiadói papírkötés, a borító és pár lap széle kissé szakadozott. Első kiadás.
15919.

Salom Asch: Avrumele megjött... Elbeszélések. Bp.,1925, "Garai" Irodalmi és Nyomdai Rt., 56 p. Kiadói papírkötés, a borító és pár lap széle kissé szakadozott. Első kiadás.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Dán Ofry: A jom kipuri háború. Hans Habe előszavával. Tel-Aviv,1974, Zohar. Kiadói papírkötés, az első két lap foltos, a borító kissé kopott.
15920.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft