Az ezeregynap legszebb meséi. "Az ezeregynap" című perzsa mesegyűjtemény nyomán írta: Vázsonyi Endre. Róna Emy rajzaival. Bp.,1961, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.