Tétel

Kikiáltási ár:

10 000 Ft

Leírás:

cca 1930-1970 Ortutay Gyula (1910-1978) néprajztudós, politikus irat hagyatéka. 1.: 1926-1929 az Ortutay Gyula és mások által alapított "Magyar Tudományos Akadémia" kb. egy füzet terjedelmű jegyzőkönyve illetve dokumentumai (fizetési engedélyek, tagkönyvek) + a gimnáziumi önképzőkör 1928-1929-ben Ortutay által vezetett jegyzőkönyve, kissé vetemedett állapotban, több helyütt elmosódó lapokkal 2. Lévy-Brühl., L. Mythologiae primitiv. részletes szövegkivonatok magyar nyelven. Kézirat. dátum nélkül, Ortutay kezeírása? 8 füzetben. Az egyes fejezetek az 1-8 fejezetek kivonatát tartalmazzák. Hozzá 17 fol. jegyzet az eredeti kötet fejezeteihez, s itt megtaláljuk a fentebb elmaradt 9-11. fejezetek tartalmát is. A tanulmány nem jelent meg magyar nyelven. 4. O.Gy. gépelt levele saját kezű javításokkal. Cím nélküli és a Látod c. vers autográf kézirata. 4 beírt oldal. Hozzá: Ortutay autográf jegyzéke az 1928-1934-ig nyomtatásban megjelent verseiről. Hozzá: Bukolikák c. vers, kézzel írva, Ortutay autográf javításaival, 2 lev, 2 beírt oldal. Hozzá tartozik: "Vers rím, ritmus nélkül" című gépelt, saját kézével javított verse. 2 beírt oldal. Hozzá: 4 db vers, géppel írva, Ortutay autográf javításaival, 1 lev, két beírt oldal, Hozzá: Olvasói kritikák a Zászlónk. c. lapban megjelent verseiről, (újságkivágások) 3 db. 5.1929 A szegedi Délmagyarországi Magyar Közművelődési Egyesület oklevele Ortutay Gyula (1910-1978) részére tanulmányi versenyen elért első helyezésről + 2 db hozzátartozó újságkivágás, 6. O.GY. olvasójegye autográf aláírásával, 7. Sík Sándor és Marót Károly jelentése O.Gy. egyetemi magántanári kinevezésével kapcsolatban. 16p. + a kinevezésről szóló újságkivágások, autográf aláírással. 8. O.GY: betétkönyve 9. O.GY. rádiójátéka, autográf soraival. 10. Ortutay István (1881-1918) újságíró a Szegedi Napló szerkesztőjének, O.Gy. apjának gyászjelentése és a halálhíréről beszámoló 2 újság. 11. O.GY. által írt vicces, humoros szövegek autográf jegyzetekkel. 12. 1970 Acta Ethnographica: Gyula Ortutay Sexagennario. szerk.: Bodrogi Tibor. Ortutay Gyula emlékszám, magyar és külföldi szerzők cikkeivel. 457p. Aranyozott nyl kötés, kopásokkal. 13. Folkloristica iuvenica. Studia ad honorem Iulii Ortutay. Összeáll.: Kósa László. 1970. Gépelt kézirat (megjelent: Bp., 1971, Akadémiai). Vászonkötésben, jó állapotban.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : vörös_iván