Falerisztika: Kitüntetések, jelvények

Tételek száma: 49

Osztrák-Magyar Monarchia 1869-1914. Koronás Arany Érdemkereszt vörös szalagon aranyozott, zománcozott kitüntetés mellszalaggal, F. Braun in Wien gyártó jelzéssel, eredeti V. MAYERS SÖHNE jelzésű dísztokban T:1-,2 kis zománchiba /  Austro-Hungarian Monarchy 1869-1914. Golden Merit Cross with the Crown on a red ribbon gold plated, enamelled decoration with ribbon and makers mark F. Braun in Wien in original case with V. MAYERS SÖHNE mark C:AU,XF small enamell error NMK 212.
31185.

Osztrák-Magyar Monarchia 1869-1914. "Koronás Arany Érdemkereszt vörös szalagon" aranyozott, zománcozott kitüntetés mellszalaggal, "F. Braun in Wien" gyártó jelzéssel, eredeti "V. MAYERS SÖHNE" jelzésű dísztokban T:1-,2 kis zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy 1869-1914. "Golden Merit Cross with the Crown on a red ribbon" gold plated, enamelled decoration with ribbon and makers mark "F. Braun in Wien" in original case with "V. MAYERS SÖHNE" mark C:AU,XF small enamell error NMK 212.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
1884. Magyar Tűzoltó Szövetség Szolgálati Érme X év után jelzett Ag kitüntetés, mellette szalag (15,2g/35mm) T:2 ph. Hungary 1884. The Hungarian Fireman Association, X Years Service Medal hallmarked Ag decoration with unattached ribbon (15,2g/35mm) C:XF edge error
31186.

1884. "Magyar Tűzoltó Szövetség Szolgálati Érme X év után" jelzett Ag kitüntetés, mellette szalag (15,2g/35mm) T:2 ph. Hungary 1884. "The Hungarian Fireman Association, X Years Service Medal" hallmarked Ag decoration with unattached ribbon (15,2g/35mm) C:XF edge error

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
~ 1900. Békéscsabai Ág. Hitv. Ev. Rudolf - Főgymnásium Br emlékérem mellszalagon (33mm) T:2
31187.

~ 1900. "Békéscsabai Ág. Hitv. Ev. Rudolf - Főgymnásium" Br emlékérem mellszalagon (33mm) T:2

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
31188.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1921-1946. Foederatio Emericana kitüntetés- és dokumentum gyűjtemény. A katolikus egyetemi és főiskolai hallgatókból álló szövetség 1921 és 1946 között működött Magyarországon mint a legnagyobb katolikus egyetemi ifjúsági szervezet. A tételben 28db kitüntetés és jelvény található két tálcán, 2db eredeti tokban, legtöbb mellszalagon, közte ~1933-1946. Priorissa kereszt zománcozott, aranyozott kitüntetés fém láncon, WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, Walther E. Budapest IV., Harisköz 6. jelzésű, ragasztott tokban + ~1933-1946. Káptalai Kereszt zománcozott, aranyozott kitüntetés szalagon, WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, Fistétényi Walther E. Budapest jelzésű tokban + ~1921-1946. Senior Ifjúsági jelvény zománcozott jelvény szalagra tűzve (19mm), valamint Bakos Miklós: A Foederatio Emericana jelvényei és érmei különlenyomat fénymásolata, leírásokkal, képekkel; egy adományozói oklevél; az Emericana folyóirat több száma (1928 január, 1928 december, 1929 február, 1929 március); illetve egyéb folyóirat mellékletek és cikkek a szervezetről; egy báli és egy piknik meghívó; néhány levél; kézikönyvek ~1923-ból, mindez tartalomjegyzékkel ellátva és listával a kitüntetések neveiről. Izgalmas, érdekes tétel, érdemes megtekinteni! T:2 kopás, kis patina / Hungary 1921-1946. ,,Foederatio Emericana decoration and document collection. The Alliance of Catholic University and College Students, operated between 1921 and 1946 in Hungary, as the largest Catholic Youth Organisation. In the lot there are 28pcs of decorations and badges on two trays, 2pcs in original case, most with ribbon, including: ~1933-1946. Priorissa Cross enamelled, gilt decoration with metal chain, with WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE makers mark, in original, sticked case with coat of arms and Walther E. Budapest IV., Harisköz 6. makers mark + ~1933-1946. Káptalani Cross enamelled, gilt decoration with ribbon and WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE makers mark, in original case with coat of arms and Fistétényi Walther E. Budapest makers mark + ~1921-1946. Senior Youth Badge enamelled badge on ribbon (19mm). As well as a photocopy of Miklós Bakos: Badges and Medallions of Foederatio Emericana with descriptions and pictures; a deed of gift; some issues of the ,,Emericana magazine (1928/1., 12., 1929/2., 3.); as well as other magazine appendixes and articles copies; RSVP for ball and picnic; couple of letters; handbooks around 1923. Neatly organised with table of contents and a list with the names of the decorations and badges. Exciting, interesting lot, well worth seeing! C:XF worn, small patina
31189.

1921-1946. "Foederatio Emericana" kitüntetés- és dokumentum gyűjtemény. A katolikus egyetemi és főiskolai hallgatókból álló szövetség 1921 és 1946 között működött Magyarországon mint a legnagyobb katolikus egyetemi ifjúsági szervezet. A tételben 28db kitüntetés és jelvény található két tálcán, 2db eredeti tokban, legtöbb mellszalagon, közte ~1933-1946. "Priorissa kereszt" zománcozott, aranyozott kitüntetés fém láncon, "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, "Walther E. Budapest IV., Harisköz 6." jelzésű, ragasztott tokban + ~1933-1946. "Káptalai Kereszt" zománcozott, aranyozott kitüntetés szalagon, "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, "Fistétényi Walther E. Budapest" jelzésű tokban + ~1921-1946. "Senior Ifjúsági jelvény" zománcozott jelvény szalagra tűzve (19mm), valamint Bakos Miklós: A Foederatio Emericana jelvényei és érmei különlenyomat fénymásolata, leírásokkal, képekkel; egy adományozói oklevél; az "Emericana" folyóirat több száma (1928 január, 1928 december, 1929 február, 1929 március); illetve egyéb folyóirat mellékletek és cikkek a szervezetről; egy báli és egy piknik meghívó; néhány levél; kézikönyvek ~1923-ból, mindez tartalomjegyzékkel ellátva és listával a kitüntetések neveiről. Izgalmas, érdekes tétel, érdemes megtekinteni! T:2 kopás, kis patina / Hungary 1921-1946. ,,Foederatio Emericana" decoration and document collection. The Alliance of Catholic University and College Students, operated between 1921 and 1946 in Hungary, as the largest Catholic Youth Organisation. In the lot there are 28pcs of decorations and badges on two trays, 2pcs in original case, most with ribbon, including: ~1933-1946. "Priorissa Cross" enamelled, gilt decoration with metal chain, with "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" makers mark, in original, sticked case with coat of arms and "Walther E. Budapest IV., Harisköz 6." makers mark + ~1933-1946. "Káptalani Cross" enamelled, gilt decoration with ribbon and "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" makers mark, in original case with coat of arms and "Fistétényi Walther E. Budapest" makers mark + ~1921-1946. "Senior Youth Badge" enamelled badge on ribbon (19mm). As well as a photocopy of Miklós Bakos: Badges and Medallions of Foederatio Emericana with descriptions and pictures; a deed of gift; some issues of the ,,Emericana" magazine (1928/1., 12., 1929/2., 3.); as well as other magazine appendixes and articles copies; RSVP for ball and picnic; couple of letters; handbooks around 1923. Neatly organised with table of contents and a list with the names of the decorations and badges. Exciting, interesting lot, well worth seeing! C:XF worn, small patina

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 081,08
1 176,47
31190.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,35
1,47
1931. Magyar Athletikai Szövetség Kerületi Bajnoksága - BP 4x100 M. Bajnok Cs. 1931 jelzett Ag díjérem ARKANZAS B.P. gyártói jelzéssel, turul-madaras fém kitűző résszel (br. 25,17g/0.800/35mm) T:2 patina
31191.

1931. "Magyar Athletikai Szövetség Kerületi Bajnoksága - BP 4x100 M. Bajnok Cs. 1931" jelzett Ag díjérem "ARKANZAS B.P." gyártói jelzéssel, turul-madaras fém "kitűző" résszel (br. 25,17g/0.800/35mm) T:2 patina

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1942. Nemzetközi Sporthét a Balatonon - Kajakversenyek ezüstözött fém sportérem (40mm) T:2,2- ph.
31192.

1942. "Nemzetközi Sporthét a Balatonon - Kajakversenyek" ezüstözött fém sportérem (40mm) T:2,2- ph.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1946. Szent Gellért 1046-1946 Br lemezkitűző T:2 hajlott tű
31193.

1946. "Szent Gellért 1046-1946" Br lemezkitűző T:2 hajlott tű

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1948. Budapesti Labdarúgók Alszövetsége (BLASZ) Br díjérem, hátoldalon 1947-48. Újonc III. csop. 1. hely gravírozással (25x40mm) T:2
31194.

1948. "Budapesti Labdarúgók Alszövetsége (BLASZ)" Br díjérem, hátoldalon "1947-48. Újonc III. csop. 1. hely" gravírozással (25x40mm) T:2

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1948. A Magyar Sportoló Ifjúság Szabadság Ünnepe ezüstözött réz kitűző (32x27mm) T:2
31195.

1948. "A Magyar Sportoló Ifjúság Szabadság Ünnepe" ezüstözött réz kitűző (32x27mm) T:2

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1949. Magyar Népköztársasági Érdemrend III. fokozata aranyozott és zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, szalagon miniatűr, mellette szalagsáv szintén miniatűrrel, valamint ezüstszínű, zománcozott csillag függőleges tűvel, a tű belső oldalán verdejel, eredeti adományozói dísztokban! T:1-,2 kis zománchiba, csillagtest végeinél kis hajlások / Hungary 1949. Order of Merit of the Hungarian Peoples Republic 3rd Grade enamelled, and gold plated decoration with ribbon and miniature on the ribbon, also with thin ribbon and miniature, and silver colored, enamelled star with vertical pin, makers mark on inside of the pin, in original case! C:AU,XF small enamell error, some endpoint od the breast star are slightly bent NMK. 531.
31196.

1949. "Magyar Népköztársasági Érdemrend III. fokozata" aranyozott és zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, szalagon miniatűr, mellette szalagsáv szintén miniatűrrel, valamint ezüstszínű, zománcozott csillag függőleges tűvel, a tű belső oldalán verdejel, eredeti adományozói dísztokban! T:1-,2 kis zománchiba, csillagtest végeinél kis hajlások / Hungary 1949. "Order of Merit of the Hungarian People's Republic 3rd Grade" enamelled, and gold plated decoration with ribbon and miniature on the ribbon, also with thin ribbon and miniature, and silver colored, enamelled star with vertical pin, makers mark on inside of the pin, in original case! C:AU,XF small enamell error, some endpoint od the breast star are slightly bent NMK. 531.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft