Könyvek: Történelem

Tételek száma: 168

15283.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
15284.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
15285.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Vámbéry Ármin: Bokhara története a legrégibb időktől a jelenkorig. Ismert és ismeretlen keleti kézirati kútfők után. I-II. kötet. (Egy kötetben.) Pest, 1873, Vodianer F., XXXVI+4+247+232 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, az első kötet címlapja hiányos, XXXVI. oldalon ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban.
15286.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
18
Eutropius, (Flavius): Római történetek rövid tartalma. A tanúlok és történetek olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Jó állapotban.  Eutropius római történetíró. Megírta az egész római történetet Róma alapításától Julianus Apostata haláláig. Rövidsége, használható volta miatt az iskolákban szerte olvasták.
15287.

Eutropius, (Flavius): Római történetek' rövid tartalma. A tanúlok és történetek' olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Jó állapotban. Eutropius római történetíró. Megírta az egész római történetet Róma alapításától Julianus Apostata haláláig. Rövidsége, használható volta miatt az iskolákban szerte olvasták.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Batizfalvi István: Magyar vezérek és királyok arcképcsarnoka Szövegét írta - - Rajzolta Vizkeleti Béla Pest, 1863. Pollák testvérek. 68 l. 59 t. (kőnyomatok) Első kiadás! Belső címlap nélkül,modern egészvászon kötésben.
15288.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15289.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel, kissé kopottas gerinccel, két térkép melléklettel(:Teleki Pál: Magyarország néprajzi térképe; Fodor Ferenc: Magyarország gazdaságpolitikai térképe, az egyik térképnél a hajtások mellett kis szakadásokkal.
15290.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15291.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15292.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Magyar Nemzetiségi Zsebkönyv II. Nemes családok I. Bp., 1905, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, VIII+664 p.+11 színes címerkép. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas gerinccel, festett lapélekkel. Jó állapotban./ Linen-binding, with worn cover, in Hungarian language.
15293.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Salacz Gábor: A magyar kultúrharc története 1890-1895. Bécs, 1938. (Szerző.) 399 p. Kiadói papírborítékban, javított gerinccel
15294.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft