Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 148

15477.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Schoen Arnold: A budapesti központi városháza. (Volt Invalidus-ház, majd Károly-kaszárnya.) Előszót írta Dr. Sipőcz Jenő. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monografiái. Bp., 1930, Budapest Székesfőváros, (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 176 p. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, a mesterek adattárával, névjegyzékévek, és vonatkozó levéltári adatokkal, magyar és német nyelven. Szép állapotban.
15478.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15479.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15480.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15481.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A Művészet Kiskönyvtára sorozat kb. 135 kötete, benne külföldi művészekről szóló kiadványokkal, többségében jó állapotban.
15482.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15483.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A Kertész. 1894-1985-1994. Szerk.: Kolta Magdolna. A magyar fotográfia történetéből 5. Bp.,1994, Magyar Fotográfiai Múzeum - Pelikán Kiadó, 187 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, a ragasztása részben elengedett, a kötése kissé sérült, a hátsó borító belsején kis sérüléssel.
15484.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Palágyi Menyhért: Székely Bertalan és a festészet aesthetikája. Függelék: I. Székely Bertalan: A figurális rajz és festés elvei. II. Palágyi Menyhért: Nagy mesterek másolása és a húsfestés problemái. Nemzeti Festészetünk I. Bp.,1910, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Vastagh),(Fischl Dávid-ny.),4+170 p.+ 4 t. Egyetlen kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, egy-két helyen ceruzás aláhúzással, bejelöléssel, a 96. oldalnál kissé foltos lappal, jó állapotban.
15485.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hevesy Iván: A posztimpresszionizmus művészete. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 99+1 p. Egészoldalas illusztrációkkal, és fotókkal illusztrálva. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15486.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hauszmann Alajos. Válogatta és szerkesztette Gerle János. Az építészet mesterei. Bp.,2002, Holnap. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15487.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Petiscus, (August Heinrich): Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. -- nyomán szerk.: Geréb József. 2. átdolg. kiadás. Geréb József. 2. átdolg. kiadás. Bp. 1901. Athenaeum. VI, 288 l. 10 t. Aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben.
15488.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft