1781 Nagyvárad. Negyedütős barokk asztali óra. Georg Ruppert nagyváradi órás és műszerész jelzett munkája. Orsójáratos, ingás, leállítható ütés mechanikával. 4 zománcozott számlappal, egyik lap javított.
Az óra számlap felett zománcozott felirat: "Georg Ruepp in Grosswardein" Az óraszerkezeten az évszám 1781. Egészséges, üvegezett fa dobozban. Gazdagon aranyozott, díszes rézveretekkel, bársony betéttel, hozzávaló felhúzó és óradoboz kulcsokkal. Szakszerűen restaurált, működő, szép állapotban.
Az óra készítője Gerog Rueppert nagyváradi órás számos különleges asztali és toronyóra szerkezet megalkotója. Az ő keze munkáját dícséri a nagyváradi Holdas templom holdfázisos órája is.
Rendkívüli ritkaság! /
1781 Unique baroque table clock. Signed work of Georg Rueppert from Nagyvarad / Grosswardein / Oradea. Strikes quarter and half. With enameled dials. On top the insciption says "Georg Ruepp in Grosswardein". The year 1781 is written on the mechanics. Spindle mechanics. With stoppable striking mechanics. One dial is slighltly damaged.
In wooden box, with velvet and gold plated copper ornaments, handles.
In beautiful, working condition. Complete with all keys.
The clock maker and mechanic Georg Rueppert was well known for special table- and tower clocks. He made the clock of the Moon Temple (Adormirea Maicii Domnului) in Oradea.
Estimable rarity!
29x55x14 cm
XIX. sz. Gazdagon díszített felesütős fali ingaóra. faragott díszítésekkel, hibátlan zománc számlappal.. Szép hanggal, működő, szép állapotban, kulccsal 40x100 cm / XIXth. century wall clock with rich ornaments. Strikes half. Nice, working condition 40x100 cm
Nagyméretű, antik falióra. Felesütős, két súlyos. Hibátlan zománc számlappa. Nagyon szép állapotban. Működik, hozzá való kulccsal / Antique wall clock. Strikes half. In flawless condition. 123x47 cm
XIX. század vége: Falióra. 8 napos, ingás szerkezettel, rugóhuzamú, öntött ingával. Feles ütős, jó állapotú faragott, rézveretes fa házban. Kulccsal, működő, jó állapotban /
Vintage wall clock with 8 days mechanics. Strikes half. Works well.