Zarándy A. Gáspár: Huba vére, Szemere. Bp., 1910, Hornyánszky. Gazdag képanyaggal. Foltos vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /
Stained cloth binding, otherwise in good condition.
Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig.
Két kötetben.
Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel, kissé kopottas gerinccel, két térkép melléklettel(:Teleki Pál: Magyarország néprajzi térképe; Fodor Ferenc: Magyarország gazdaságpolitikai térképe, az egyik térképnél a hajtások mellett kis szakadásokkal.
Machiavelli, Nicolo, Cittadino & Secretario Fiorentino:
Il Principe, La Vita Di Castruccio Castracani III, kötet. 364p. Korabeli, ázott pergamen kötésben / In sogged pergamin binding.
Kor-képek sorozat 8 kötet (1938-1945,1945-1947,1948-1955,1956,1957-1967,1968-1979,1980-1989,1989-1994). Szerk.: VInce Mátyás, Féner Tamás. Gazdag képanyaggal. Bp.,2004-2010, MTI. Kiadói kartonált papírkötés, 1980-1989-es kötet felső sarka sérült, egyébként jó állapotban.
Magyarország története képekben. I-III. kötet. Szerk.: Gyurgyák János. I. kötet: A dualizmus kora. II. kötet: A két világháború között. III. kötet: Szocializmus és rendszerváltás. Bp.,2008, Osiris-MTI-OSzk. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban.
Nyáry Albert: A heraldika vezérfonala
A M. Tud. Akadémia történelmi bizottsága megbízásából írta - - Bp. 1886. MTA. 1t. (színes litográfia) 2 sztl. lev. 291 l. XIII t. (színes litográfia). 86 szövegközti ábrával. + hozzákötve:
Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich.
Wien, 1836. k. k. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, 20 p. + 4 t. Rézmetszetek, az utolsó kihajtható nagycímert ábrázoló metszet mérete 46x54 cm. Körbevágott. A négy metszettel együtt kompletten rendkívül ritka,
XIX. sz . végi, kopott félvászon kötésben.
/ Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich. Wien, 1836.
20 p. + 4 copper engravings, The last one is a large fold-out. 54x46 cm Very rare with all the four etchings. Somewat cut around.
Teleki József: Hunyadiak kora Magyarországon 1. kötet. Pest, 1852, Emich és Eisenfels. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Teleki József: Hunyadiak kora Magyarországon 10. kötet. Pest, 1853, Emich Gusztáv. Albert király és Erzsébet királyné acélmetszetű képével, hét hasonmással. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Howard Carter-A.C. Mage: Tut-ankh-amen sírja. Fordította Dr. Balassa József. Bp., én., Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói díszes aranyozott félvászon-kötésben, a könyv sarkai kopottak, egyébként jó állapotban.