Könyvek: Történelem

Tételek száma: 237

Olácsiné Kádár Mária: Kádár Gyula és családjának története. Felmenőkkel és utódokkal együtt. (Győr, 2009), Szerzői kiadás, 158 p. Kiadói papírkötés, a borosjenői kádár család leszármazási fájával. Szerzői dedikációval.
15353.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Gosztonyi Péter: A vörös hadsereg. A szovjet fegyveres erők története. 1917-1989. Bp.,1993, Európa. Kiadó kartonált papírkötés
15354.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Vegyes könyvtétel, Az ókor művészete és kultúrája sorozatból, 3 db:  Kazimierz Michalowski: Delphoi. Fordította: Técsy Judit. Bp., 1978, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kazimierz Michalowski: Akropolisz. Fordította: Dobos Lídia. Bp., 1981, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Bogdan Rutkowski: Kréta. Fordította: Dobos Lídia. Bp., 1979, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15355.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes könyvtétel, első sorban görög történelem témában, 10 db:  Hegyi Dolores-Kertész István-Németh György-Sarkady János: Görög történelem a kezdetektől Kr. e. 30-ig. Második, javított kiadás. Bp., 1996, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.  Ritoók Zsigmond-Sarkady János-Szilágyi János György: A görög kultúra aranykora. Bp.,1984, Gondolat. Második, átdolgozott, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  Hahn István-Máté György. Karthágó. Bp.,1972,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Polányi Imre: Az ókori világ története. Bp.,1986, Tankönyvkiadó. Negyedik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Castiglione László: Görög művészet. Bp.,1968, Corvina. Második, bővített, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. J. Jaroszlavszkij: Hogyan születnek, élnek és halnak meg az istenek. Bp., 1960, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóval. Trencsényi-Waldapfel Imre: Mitológia. Bp., 1968, Gondolat. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói szakadozott papír védőborítóval. Pierre Grimal: A latin irodalom története. Bp., 1992, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. Firmicus Maternus: Asztrológia - A pogány vallások tévelygéséről. Prométheusz Könyvek. Bp., 1983, Helikon. Kiadói papírkötés.  Falus Róbert: Apollón lantja. A görög római irodalom kistükre. Bp., 1982, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15356.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Litván György: Jászi Oszkár. Milleniumi Magyar Történelem. Bp.,2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
15357.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15358.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Magyarország történeti kronológiája I-IV. kötet. Szerk.: Benda Kálmán+Magyar történeti kronológia. 1971-1990. A függelékben 1992-ig. Összeállította: Dr. Seifert Tibor. Bp., 1981-1994, Akadémiai Kiadó-IKVA. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15359.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Zsigmond László: A német imperializmus és militarizmus újjáéledésének gazdasági és nemzetközi tényezői (1918-1923.) Bp.,1961, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15360.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes könyvtétel, történelem témában, 4 db:   Hankó Ildikó-Kiszely István: A nádori kripta. Szekszárd,1990, Babits. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Heiszler Vilmos-Szakács Margit-Vörös Károly: Photo Habsburg, Frigyes főherceg és családja. Bp.,1988, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, sok képpel, jó állapotban.  Gonda Imre-Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1978, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, fakó gerinccel, jó állapotban.  Franz Herre: Ferenc József élete és kora. Fordította: Farkas Tünde-Balázs István. Bp.,2000, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.
15361.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A múlt születése sorozat 8 kötete:   Peter Warren: Az égei civilizáció.  Alan Johnston: Az archaikus Görögország.  Roger Ling: A klasszikus görög világ.  Michael Vickers: A római világ.  Clive Foss-Paul Magdalino: Róma és bizánc. P. R. S. Moorey: Bibliai tájak.  Philip Rawson: Az indiai civilizáció.  Peter Garlake: Afrikai királyságok.   Bp.,1975-1978, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15362.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Gál László: Csak a szépre... Budapesti élet-képek az 1950-1960-as évekből. Bp.,2005, Fekete Sas Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
15363.

Gál László: "Csak a szépre..." Budapesti élet-képek az 1950-1960-as évekből. Bp.,2005, Fekete Sas Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Vegyes könyvtétel, 2 db:  Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1977, Műszaki. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Olaf Groehler: A légi háborúk története. 1910-1980. Fordította: Nádai Gyula. Bp.,1983, Zrínyi. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15364.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft