Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 60

Seneca: L. Annaei Senecae Philosophi Opera Omnia. Accessit a viris doctis ad Senecam annotatorum delectus. Leipzig, 1702. Thomas Fritsch, Munkátsi Pál Eszterházy gróf ügyvivöjének tulajdonosi bejegyzésével.  Korabeli pergamen kötésben, könyvtest elvált / In pergamin binding book-body parted.
15683.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Kiss Lajos: Az igazságügyi kézírásszakértői vizsgálat alapjai. Bp.,1977, Közigazgatási és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
15684.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Dr. Varjas Sándor: Az álomról. Freud álomelmélete. Modern könyvtár 256-258. sz. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, 66-79. oldalak között kijáró lapokkal, nyomdahibás lapokkal.
15685.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Weis István: Hova? A magyar jövő útja. Bp., (1931), Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.
15686.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szocialista mozgalmak krónikája. 1750-1928. Bp.,(1928), Népszava. Színes képek előtt hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
15687.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Sigmund Freud két könyve:   Totem és tabu. A vadnépek és a neurotikusok lelki életének némely megegyezéséről. Fordította Dr. Pártos Zoltán. A fordítást revideálta: Dr. Ferenczi Sándor. Bp.,(1918), Dick Manó, 174+2 p. Félvászon-kötés. Első magyar kiadás. Antalffy Mária (1922-1989) grafikus tulajdonosi bejegyzésével.  Sigmund Freud: Mózes. Michelangelo Mózese. Két tanulmány. Fordította F. Ozorai Gizella és Kertész Imre. A szöveget ésa jegyzeteket írta Ara-Kovács Attila. Mérleg sorozat.Bp., 1987, Európa. Kiadói papírkötés.
15688.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Maywald József:könyvei, 3 db:  Görög nyelvtan. Rövid, áttekinthető előadásban. Függelékül: Az Ión szójárás vázlata. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+ Görög gyakorló- és olvasókönyv. I. rész: A név és szabályos w-végű ige. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+  Görög gyakorló- és olvasókönyv. II. rész: Szemelvények Xenophon s a görög lírikusok műveiből. Gimnáziumi használatra. Hatodik, változatlan kiadás. Sajtó alá rendezte: Vayer Lajos. Bp., 1922, Kókai Lajos. Kiadói spirálozott kartonált papírkötés, a borítókon található kisebb foltoktól eltekintve szép állapotban.
15689.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15690.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Serédi Lajos: A filozófia története. Pozsony - Bp., 1904, Stampfel Károly. Papírkötésben, jó állapotban.
15691.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Grétsy László: Nyelvi játékaink nagykönyve. Magyar Nyelv Kézikönyvei XXVI. Bp.,2012, Tinta. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Szép állapotban.
15692.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kalmár Gusztáv, Dr.: A népek és fajok harca a megélhetésért és a hatalomért. Bp. (1936) Szent István-Társulat. 202 l., 3 lev. Kiadói papírborítóban.
15693.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Kalmár Gusztáv, Dr.: Európa földjei és népei Bp. (1936) Szent István-Társulat. 202 l., 3 lev. Kiadói papírborítóban.
15694.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft