Náday Nagy Ferenc: Téged kereslek. Bp., 1943, Hárfa. Kiadói papírkötés, szakadt, ragasztott kiadói papír védőborítóban, kissé viseltes állapotban. A szerző által dedikált.
Báró Eötvös József: A Karthausi. Bp., 1901, Révai. Kiadói aranyozott szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
Vegyes könyvtétel, 4 db:
Dr. Schöner Ferenc: II. Rákóczi Ferenc. Magyar Ifjúság Könyvtára 9-11. sz. Bp.,1927, Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Benedek Elek: Zrinyi a költő és hadvezér. Thököly Imre. Bp.,1906, Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval,a címoldal és az első oldal kijár, intézményi bélyegzővel.
Mark Twain: Koldus és királyfi. Elbeszélés az ifjúság számára. Sebők Imre rajzaival, Bp.,é.n., Forrás. Kissé kopottas kiadói félvászon-kötés, szakadozott, ragasztott, hiányos kiadói papírkötésben.
Szenes Adolf: Tréfás és csodás jelenségek a számok birodalmából. A címlapot és a képeket rajzolták Fogassy Ödön és Sztrokay Mária. Szeged, 1930, Széchényi Könyvnyomda. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, foltos.
Pósa Lajosné [Andrássy Anna Lídia]: Az én koszorúm. Bp., 1930, szerzői. A szerző által Révész Margit (?-?) hárfaművésznek dedikálva. Kiadói papírkötésben, kissé szakadt, kissé kopott borítóval.
Illés Endre: Hármaskönyv. Stendhal, Hamu, Festett egek. Bp., 1972, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző által dedikált Deutsch Aladár (1899-1973) főorvosnak.
Kultura és Tudomány sorozat 3 kötete.
Kant-breviarium. Kant világnézete és életfelfogása. Összeállította Dr. Gross Félix. Fordította Dr. Polgár Gyula. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kissé foltos borítóval. Első kiadás.
Wilhelm Bölsche: A természettudomány fejlődésének története. I-II. Fordította Schöpflin Aladár. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés. Első kiadás.