Könyvek: Vallás

Tételek száma: 51

Ókeresztény Írók sorozat 10 kötete (1,3-10, 13. kötetek.) 1. kötet: Vanyó László: Az ókersztény egyház és irodalma. II. kiadás. 3. kötet: Apostoli atyák. Szerk.: Vanyó László. II. kiadás. 4. kötet: Euszebiosz egyháztörténete. Fordította: Baán István. 5. kötet: Az ókeresztény kor egyházfegyelme. (Az első négy században.) Összeállította, a szövegeket fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Erdő Péter. 6. kötet: A kappadókai atyák. (Nagy Szent Baszileiosz, Nazianzoszi Szent Gergely, Nüsziai Szent Gergely, és Ikonioni Amphilokhiosz.) 7. kötet: Vértanúakták és szenvedéstörténetek. 8. kötet: A II. századi görög apologéták.9. kötet: Szókratész egyháztörténete. Fordította Baán István. 10. kötet: Aurelius Augustinus: A szentháromságról. fordította, a bevezetést írta, jegyzetekkel ellátta Gál Ferenc.13. Szent Athanasziosz művei. Bp.,1983-1991 , Szent István-Társulat. Kiadói műbőr-kötés. Jó állapotban.
15599.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Balázs Károly: Újszövetségi szómutató szótár. Historia Diaspora II. Kötet. Bp.,1908, Logos. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
15600.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lucius Coelius Firmianus Lactantius (kb. 250-325): Quae in hoc opere contineantur. Divinarum institutionum Libri septem. Eiusdem de ira Dei Liber unus. Item de opifico Dei Liber unus. Eiusdem Epitome in Libros suos. Divinis institutionibus. Carmen de Phoenice. Carmen de dominica ressurectione. Floreantiae (Firenze), 1513, Philippi de Giunta Florentini, 32+301 p.   Korabeli papírkötés, kissé foltos lapszélekkel, lapokkal, a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban,latin nyelven. Lactanius (vagy ahogy a korai humanisták hívták: Cicero Christianus) ókori keresztény teológus, apologéta, szónok műveinek 1513-as kiadása, a reneszánsz Firenzéből. Ritka!/  Contemporary paperbinding, with some spotty, with some writings on the shield pages, with dry seal, but in good condition, in Latin language. Edition of works of Lactantius was an ancient Christian theologian,apologist, rhetorician from 1513, from the renaissance Florence. The early humanist called Lactantius the Cicero Christianus. Rare!
15601.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
378,38
411,76
Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita. Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal. Egyszerű papírkötésben, címlap kijár. Utolsó lapn tulajdonosi névbejegyzéssel. RMK II. 1802.
15602.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
15603.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Új Testamentum Az-Az A mi Urunk Jesus Kristus Új Szövtesége. Fordította Károli Gáspár.+Az Ó Testamentom mellé vettetet könyve mellyek Apocryphufoknak neveztetnek. Lipsia (Lipcse), 1776, Lőve Antal, 6+368+272 p. Modern bordázott gerincű egészbőr kötésben, a címoldal és lapok egy része restaurált (4.+1.-2.,4., 6.-7.,9.-13.,16.-18., 130.,133.,135.,138.,141.,143.,145.,147. p.) Ritkaság!
15604.

Új Testamentum Az-Az A' mi Urunk Jesus Kristus' Új Szövtesége. Fordította Károli Gáspár.+Az Ó Testamentom mellé vettetet könyve mellyek Apocryphufoknak neveztetnek. Lipsia (Lipcse), 1776, Lőve Antal, 6+368+272 p. Modern bordázott gerincű egészbőr kötésben, a címoldal és lapok egy része restaurált (4.+1.-2.,4., 6.-7.,9.-13.,16.-18., 130.,133.,135.,138.,141.,143.,145.,147. p.) Ritkaság!

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Joanne Marangoni (Giovanni Marangoni (1673-1753)): Thesaurus parochorum seu vitae, ac monumenta parochorum, qui sanctitate, martyrio, pietate, virtutibus, dignitatibus,& scriptis catholicam illustarunt ecclesiam. Tomus Primus. Coloniae Munatianae [Basel], 1733, Johann Ludwig König. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, fejezetkezdő- és záró díszekkel, díszes iniciálékkal, festett lapélekkel, kopottas borítóval, a lapok egy része foltos, az elülső kötéstábláról a lap részben, a hátsó kötéstábláról a lap teljesen elvált, intézményi bélyegzővel, ex libris bejegyzéssel, alapvetően jó állapotban, latin nyelven./ Contemporary leather-binding, with worn cover, with some spotty pages, in Latin language.
15605.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
A keresztyén erköltsi tudomány renddel prédikátziókban foglalva. Első darab. Németből készítette Vétsey Jósef. Győr, 1796, Streibig Jósef, 8+400 p. Korabeli egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, hiányzó szennylapokkal, bejegyzésekkel az elülső és hátsó kötéstáblákon, a lapok egy részének felülső lapszélei foltosak. Vécsey József (1760-1821) kapolyi református lelkész munkájának első kötete.
15606.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15607.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15608.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szántó Konrád: A katolikus egyház története. 1-2. köt. Bp., 1983-1985, Ecclesia. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15609.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Az egyházi törvénykönyv. A Codex Iuris Canonici hivatalos latin szövege magyar fordítással és magyarázattal. Szerk., fordította és a magyarázatot írta: Erdő Péter. Bp., 1997, Szent István-Társulat. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói műbőr-kötés, latin és magyar nyelven.
15610.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft