Leonid Szolovjev: Hét tenger hősei. Fordította Papp Józsefné. Illusztrálta Biczó András. Bp., é.n., Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, hiányzó elülső szennylappal, kissé sérült kötéssel.
Marlitt E.: A vénkisasszony titka. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Hetedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Vacláv Koval: Peti, én meg az atomok. Fordította Tóth Tibor. D.Foll illusztrációival. Bp.,1956, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Vegyes könyvtétel, 2 db:
Frajerman: A halász fia és más elbeszélések. Fordította Faragó László. Intézményi bélyegzővel.;Bazsov: A titok. Fordította G. Beke Margit. Bp., 1950-1956, Magyar-Szovjet Társaság Kiadója Új Magyar Könyvkiadó. Szövegközti rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, néhány rajzot kiszíneztek.
Vegyes ifjúsági és mese könyvtétel, 3 db:
(Ethel Lilian )Voinich: Bögöly. Fordította Gergely Ilona. Bp., 1951, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Mogilevszkaja: A pintyőke. Fordította Kertész Erzsébet. A belső rajzokat Klementyev, a borítót F. Győrffy Anna rajzolta. Bp.,é.n., Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval.
Móricz Zsigmond: A nehéz kétgarasos. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.