A zsidók egyetemes története III. kötet.: Izrael népének története. A második zsidó állam alkonyától Mohamed fellépéséig. Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Dr. Kohn Sámuel. Bp., 1907, Phönix Irodalmi Rt., XIII+616 p. Kiadói szecesziós festett aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült, javított gerinccel.
A zsidók egyetemes története V. kötet.: Izrael népének története. Az általános üldözés századai. A kabal föltünésétől a spanyolországi számüzetéséig (1230-1492) Függelékül: A amagyar zsidók története. A vegyes házból származó királyok alatt. (1301-1526)
Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Dr. Kohn Sámuel. Bp., 1908, Phönix Irodalmi Rt., XVIII+622 p.
Kiadói szecesziós festett aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
A magyar hadviselt zsidók aranyalbuma. Az 1914-1918-as világháború emlékére. Szerk. Hegedüs Márton. Bp., 1941, Hungária ny. 468+56+16+III p. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, megviselt állapotban, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, sérült kötéssel, szakadt hátsó előzéklappal.
Adam Kaczkowski: Auschwitz-Birkenau. Oswiecim, é.n., Panstwowe Muzeum. Kiadói kartonáltkötés, kiadói papír védőborítóban, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, négy nyelven,(lengyel, angol, francia és német nyelven.) Fekete-fehér fotóalbum Auschwitz-Birkenau-ról.
Scholem Alejchem: Der behexte Schneider. Berlin, 1969, Verlag Volk und Welt. Kiadói kartonált kötés, kissé megviselt papír védőborítóval, illusztrált, egyébként jó állapotban / hardback, good conditon
Abádi Ervin: A csodák 6 napja. Budapest, 1967, Szerzői kiadás, 256 p. Harmadik kiadás. Kiadói fűzött papírkötés. A kiadói papírborító szétszakadt, hiányos. Ezt leszámítva jó állapotban.
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Fordította Lőw Éva. Bp., 1948, Káldor György. Kiadói papírkötés, kopottas, szakadozott borítóval, de belül jó állapotban.