Pesti Napló könyvek, 10 db:
Aldous Huxley: Légnadrág és Társai. Fordította Bálint György, Boccaccio legszebb novellái. Fordította R. Vay József, Pirandello legszebb novellái. Fordította Gáspár Miklós, Halottak, akik élnek. Huszonhárom magyar elbeszélő. Szerk.: Kárpáti Aurél, Alfred de Musset: A század gyermekének vallomása. Fordította Benedek Marcell, Móricz Zsigmond: Bál, Tápay-Szabó László: Az emberiség története, Öltözködés és divat,
Művelt és udvarias ember a XX. században, A sport.
Bp., én., Pesti Napló Rt. Kiadói egészvászon kötés, ex libris-szel. Jó állapotban.
Kóbor Tamás válogatott munkái 4 kötet:
Budapest I-II, Ki a gettóból, Aranyhajú Rózsika. Bp., é.n., Béta, Kiadói aranyozott egészvászon kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítóval, a Ki a gettóból és az Aranyhajú Rózsika c. könyvek gerince sérült, belül alapvetően jó állapotban vannak.
Vegyes könyvtétel, 9 db:
Új Testamentom. Fordította Károli Gáspár. Bp., 1922, Brit és Külföldi Biblia-Társulat. Kiadói megviselt egészvászon-kötés.
Új Testamentom. Fordította Károli Gáspár. Bp., 1927, Brit és Külföldi Biblia-Társulat. Kiadói megviselt egészvászon-kötés.
Német-magyar és magyar-német szótár. II. kötet: Magyar-német rész. Szerk.: Bitter Illés és Dr. Puhr Ferenc. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Átkötött egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Móra Ferenc: Aranykoporsó I. Móra Ferenc Munkái Jubileumi Díszkiadás. Bp., é.n., Genius. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés.
Walter B. Pitkin: Negyven évvel kezdődik az élet. Forította Benedek Marcell. Bp., 1937, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon-kötés.
André Gide: Meztelen. Fordította Gyergyai Albert. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés.
Emil Ludwig: Az ember fia. Egy próféta története. Fordította Benedek Marcell. 15 Rembrandt rajzzal. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Kiadói félbőr kötés. Jó állapotban.
Ady Endre Összes Versei. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban.
Széchényi Zsigmond: Nahar. Indiai útinapló. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Dr. Fekete F. Sándor: Munka és fáradtság. Kultura és Tudomány. Bp., 1923, Franklin-Társulat. Kiadói félvászon kötés, sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval.
Krausz Tivadar: Hazakutatás. avagy "Krausz elvtárs mi van a fiókban?" 1980-1990. Budapest, 1991, Széphalom Könyvműhely. Kiadói papírkötésben. A szerző által dedikált példány!