Könyvek: Vallás

Tételek száma: 54

Adriaan Haemstede (1524-1581): Historien der Vromer Martelaren. (Jámbor mártírok története.) Drodrecht, 1659, Iacobus Savry,  40+532 p. Számos szövegközti fametszettel, holland nyelven. Átkötött modern egészbőr-kötés, restaurált lapokkal, néhol foltos lapszélekkel, ajándékozási sorokkal. Maria Vegilin van Claerbergen holland nemesnek adományozta a testvére H. Vegilin van Claerbergen. /Modern Leather-binding, with a lot of wood engraving, with rebinding cover, with restored pages, with some spotty, with gift writings, in Dutch languages. Gift writings by a dutch noble, H. Vegilin van Claerbergen to his sister Maria Vegilin van Claerbergen.
15719.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Egyházi beszédek, mellyeket különféle alkalommal mondott s kiadni készült Négyesi báró Szepesy Ignácz, néhai pécsi püspök... Kiadja Peitler Antal pécsmegyei püspöki titoknok s cancellaria-igazgató. III. kötet. Pécsett, 1840, a lyceum betűivel. 320 p. Korabeli kopottas félvászonkötésben, a könyvtest kiváló állapotban.   Horváth Elemér: Karcok Budapest múltjából. Töredékek a gázvilágítás történetéből. A Mátyás-templom. Buda és Pest a kuruc idők alatt. A Belváros 1863-64-ben és ma. A biedermeier-kor Pest-Budán. Milyen volt Budapest ezer évvel ezelőtt és milyen lehet ezer év mulva. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Ny. 94 p. Kiadói papírkötésben.
15720.

Egyházi beszédek, mellyeket különféle alkalommal mondott 's kiadni készült Négyesi báró Szepesy Ignácz, néhai pécsi püspök... Kiadja Peitler Antal pécsmegyei püspöki titoknok 's cancellaria-igazgató. III. kötet. Pécsett, 1840, a' lyceum betűivel. 320 p. Korabeli kopottas félvászonkötésben, a könyvtest kiváló állapotban. Horváth Elemér: Karcok Budapest múltjából. Töredékek a gázvilágítás történetéből. A Mátyás-templom. Buda és Pest a kuruc idők alatt. A Belváros 1863-64-ben és ma. A biedermeier-kor Pest-Budán. Milyen volt Budapest ezer évvel ezelőtt és milyen lehet ezer év mulva. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Ny. 94 p. Kiadói papírkötésben.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15721.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kálvin János Institutioja 1536. Fordította Dr. Victor János. Bevezető tanulmányokkal ellátták Dr. Révész Imre, és Dr. Varasdy Béla. Református egyházi könyvtár XIX. kötet. Bp., 1936, Magyar Református Egyház, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. Könyvnyomdája, CLXIV+400 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval. A nagygéci ref. egyház bejegyzésével, és pecsétjével.
15722.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15723.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15724.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15725.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kemenes Ferenc: Isten és az ember. Veszprém, 1891, Kompolthy T. Petőfi Könyvnyomdája, 339+201 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az elülső szennylap és a címlap meglazult, márványozott lapélekkel.
15726.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
15727.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dr. Marx Ignác: A katolikus egyház története. Fordította Bilkei Ferenc. Székesfehérvár, 1932, Debreczenyi István Könyvnyomdája. Kiadói kissé sérült, kopottas egészvászon kötés. A könyvben jegyzetekkel, aláhúzásokkal. Az előzéklapon ceruzás névbejegyzéssel.
15728.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Budapest, 1981, Helikon Kiadó, Kner Nyomda. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés, kiadói kissé viseltes karton dobozban, a karton dobozon ragasztás nyomaival, kísérőfüzettel(,Szántó Tibor: Károlyi Gáspár Vizsolyi Bibliája. Budapest, 1981, Helikon. Kiadói papírkötés.) Facsimile kiadás. Jó állapotban!
15729.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15730.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft