Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 474

15848.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Eötvös József: Magyarország 1514-ben II-III. kötet. Bp., 1847, Hartleben K. Adolf, 427+355 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de belül szép állapotban. Első kiadás.
15849.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hegedüs Loránt politikai témájú könyvei, köztük irredenta témájú, kettő a Hugának dedikálva: Lesz-e béke? Nemzeti Gazdálkodás Kis Könyvtára 1. Bp., 1920, Dr. Móricz Miklós, 64 p. Hegedüs Loránt Programmbeszéde. Budapest XI. választókerületében. (Az 1919. December 28. tartott választói gyülés gyorsírói jegyzékönyve.) Bp., é.n., Kertész József-ny., 31. p. Az eredeti papírborítót is bekötötték.  Hegedüs Loránt: Magyarország megcsonkítása-Európa veszedelme. Bp., 1919, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája, 16 p. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.  Az adó filozófiája a háborúban. Bp., [1917], Singer és Wolfner, 15 p. Megjelent a Magyar Figyelő 1917. évi 9. számában. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.  Közgazdaságunk jövendője. Magyar Figyelő VIII. évf. 5. szám. Bp., 1918, Singer és Wolfner, 449-464 p. A Magyar Figyelőből csak Hegedűs Loránt tanulmánya van benne. Az eredeti borító elülső részét is bekötötték. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső előzéklap hiányos, egy két helyen ceruzás bejelölésekkel, ex libris-szel.
15850.

Hegedüs Loránt politikai témájú könyvei, köztük irredenta témájú, kettő a Hugának dedikálva: Lesz-e béke? Nemzeti Gazdálkodás Kis Könyvtára 1. Bp., 1920, Dr. Móricz Miklós, 64 p. Hegedüs Loránt Programmbeszéde. Budapest XI. választókerületében. (Az 1919. December 28. tartott választói gyülés gyorsírói jegyzékönyve.) Bp., é.n., Kertész József-ny., 31. p. Az eredeti papírborítót is bekötötték. Hegedüs Loránt: Magyarország megcsonkítása-Európa veszedelme. Bp., 1919, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája, 16 p. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány. Az adó filozófiája a háborúban. Bp., [1917], Singer és Wolfner, 15 p. Megjelent a "Magyar Figyelő" 1917. évi 9. számában. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány. Közgazdaságunk jövendője. Magyar Figyelő VIII. évf. 5. szám. Bp., 1918, Singer és Wolfner, 449-464 p. A Magyar Figyelőből csak Hegedűs Loránt tanulmánya van benne. Az eredeti borító elülső részét is bekötötték. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső előzéklap hiányos, egy két helyen ceruzás bejelölésekkel, ex libris-szel.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15851.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
15852.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15853.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15854.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Rákosi Jenő élete és művei. Szerk.: Süle Antal. Bp., 1930, Fővárosi Könyvkiadó, Fővárosi Nyomda Rt.-ny. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopott gerinccel. Apponyi Albert, Harsányi Zsolt, Klebelsberg Kunó, Pekár Gyula, Radó Antal, Schöpflin Aladár és mások írásaival. A szerkesztő, Süle Antal által Dr. Légrády Ottó főszerkesztőnek dedikált. Kézzel számozott, 1. számú példány.
15855.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15856.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15857.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15858.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Kassák Lajos: Munkanélküliek. I. kötet. Bp., (1932) Szerzői kiadás, Helikon-Biró Rt.-ny. Kiadói papírkötés, a borítója hiányzik, a fűzése kissé laza. Első kiadás. Kassák Lajos aláírásával, dátumozva.
15859.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft