Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 265

Vegyes könyvtétel, régi tankönyvek, 5 db:   Természettudományi Isrmetek II.-III. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, és papírkötés. A II. kötet címlapja hiányzik, a borító kopottas. III. kötet megviselt állapotban, borítója kopottas, a gerince kissé sérült, pár lap firkált.   Polgári jogok és kötelességek. A katholikus elemi népiskolák V. osztálya számára. Bp., 1936, Szent István-Társulat. Hatodik kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, rossz állapotban, foltos lapokkal.   Elemi egészségtan. A katholikus elemi népiskolák V-VI, osztálya számára. Bp., 1936, Szent István-Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, foltos lapokkal.   A magyar nemzet történelme és alkotmánya. Az osztott és részben osztott katholikus elemi népiskolák V-VI. osztálya számára. Bp., 1936, Szent István-Társulat. Hetedik kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, rossz állapotban, foltos lapokkal.
15757.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
2 db magyar regény: Szitnyai Zoltán: Lángoló hegyek. Bp., 1934. Révai Irodalmi Intézet. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Könyvnapi kiadás. + Szentmihályiné Szabó Mária: Emberé a munka... I. kötet, Bp., 1935, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben.
15758.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Arthur Conan Doyle: Az üldöző. (Sherlock Holmes) Bp., 1906, Singer és Wolfner. Kiadói szecessziós, kissé kopottas egészvászon kötésben. Gerince kissé sérült. Volt könyvtári példány.
15759.

Kikiáltási ár:
800 Ft
A Magyar Irodalom Tanítómesterei sorozat 2 db könyve, Kádár Lehel: A három galamb. Bp., 1918, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban. Lőrinczy György: Május király. Bp. 1931, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.
15760.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Zilahy Lajos: Versek. Zilahy Lajos Munkái I. Bp., é. n. Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
15761.

Kikiáltási ár:
800 Ft
15762.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
H. Bodó József. A hársfa virága. Különös sorsok, igaz történetek. Bp., 2006. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15763.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Balota, Nicolae: Abszurd irodalom. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15764.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15765.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Schweiger-Lerchenfeld Amand - A nővilág. Átdolg. Brankovics György. Bp. 1882 Mach és társa. 2 sztl. 624 l. 20 t. (fametszetes ábra). A kötet több mint 200 fametszetes illusztrációt tartalmaz rajzolta: Wanjura A. Kiadói aranyozott, kissé laza egészvászon kötésben. Egy előzéklap hiánnyal.
15766.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek uj rajzaival és a költő arczképével. I.-II. köt. Bp., 1900, Athenaeum. Szövegközti illusztrációkkal és rézfénymetszetű táblákkal, Baditz Ottó, Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Böhm Pál, Ebner Lajos, Eisenhut Ferencz, Hegedüs László, Kacziány Ödön, Karlovszky Bertalan, Révész Imre, Roskovics Ignácz, Spányi Béla, Vágó Pál, Vastagh Géza, Vaszary János és Wagner Sándor illusztrációival. Kiadói, szecessziós, fémplakettel díszített, egységes, festett, aranyozott, egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, szép állapotban
15767.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált. A borítón kissebb kopásokkal, az elülső és a hátsó szennylap foltos, az elülső előzéklap hozzá ragadt a szennylaphoz, a hártyapapírok hiányoznak, az egyik lapon tollal bejegyzés, egyébként jó állapotban.
15768.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft