Heltai Gáspár: Magyar Krónika. I. Nyomtattatott Kolozsvárott 1574-ben. Most pedig újonnan Nagy-Győrben 1789-ben.
Átkötött bordázott félbőr kötés, 8+472 p. A könyv elülső kötéstáblájának hátoldalán ex libris-szel.
Csak első kötet!
A címlap és a hátoldala restaurált. A könyv lapja a 370-472 p. között a lapok szakadtak, viseltesek. A főszöveg olvasható, de a lapszéli szöveg részben olvashatatlan a sérülés miatt. A könyv lapjai foltosak.
Az Zenth Paal leueley magyar nyeluen. Epistolae Pauli lingva Hvngarica donatae. 1884, Franklin Társulat. A 16. századi eredeti kiadás betűhív újrakiadása. Iniciálékkal és metszetettekkel gazdagon illusztrálva. Újrakötve, közepes állapotban.
Francois Fejtö: La tragédie hongroise. Paris, é.n. (1956), Pierre Horay. Jean-Paul Sartre előszavával Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, francia nyelven./
Paperbinding, in french language.