Horváth Mihály: A magyarok története II. Pápa, 1843. Aranyozott gerincű félvászon borító, 391 p. Töredék kötet. A borító kopott. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A II. kötet lapjain pecséttel. (390-391 p.)