Athenaeum könyvkiadó országok történetét bemutató könyvsorozatából hat kötet. (Összesen nyolc könyv.):
André Maurois: Anglia története I-II. kötet. Fordította Németh Andor.
Agostino Savelli: Itália története. A birodalom bukásától a birodalom megalapításáig. Fordította Brelich Mario.
Louis Bertrand: Spanyolország története. Fordította Rónai Mihály András. A függeléket írta Passuth László.
Wolfgang Goetz: A német nép története. Fordította Németh Andor.
S. F. Platonov: Oroszország története. Fordítota és függelékkel ellátta Trócsányi Zoltán.
Charles Seignobos: Az európai élet fejlődése. I-II. kötet. Fordította Dejszen Otmár.
Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, Goetz: A német nép története kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.