Adorján Andor, Farkas Pál és Seres László: Forradalom és császárság I-VIII. A francia forradalom és Napoleon. Bp., 1913-14, Singer és Wolfner. Kiadói, többnyire kopottas, festett, aranyozott, Gottermayer egészvászon-kötésben.
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel. A borítók és a gerincek kopottak, foltosak, az I. kötet gerince kissé sérült.
Ősi Erény. Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Than Mór, Munkácsy Mihály, Lotz Károly, Benczúr Gyula, Székely Bertalan, Zichy Mihály, és más híres magyar művészek festményeinek fénymetszetű reprodukciói, 50 db. Budapest, é.n., Kosmos Irodalmi Intézet. Kiadói egészvászon kötésben, megviselt állapotban, 5 db hiányzik(12, 14, 20, 27, 28).
A Pannonhalmi Szent-Benedek-Rend története. A magyar kereszténység, királyság és Bencés-rend fönnállásának kilencszázados emlékére kiadja a pannonhalmi Szent-Benedek-rend. Szerkeszti Erdélyi László dr. I- XII. kötet (14 kötetben). A kötetek közül csak a 7. kötet (A zalavári apátság története) került bekötésre, a további kötetek kötés nélküli körülvágatlan, félívenként összerakott példányok. Ennek ellenére komplett, hiánytalan sorozat, a táblák és a mellékletek megvannak. Néhol kisebb ázásnyomok előfordulnak, de összességében jó állapotban.
A népvándorlás és keresztes háborúk kora. A világ történelme 4. kötet. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1908, Globus. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, és kis ütődésekkel, de belül jó állapotban.
A felfedezések és a reformáció kora. A világ történelme 6. kötet. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1908, Globus. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, az elülső kötéstáblánál a kötés kissé sérült, de belül jó állapotban.
Ernst Dümmler: Die pannonische Legende vom heiligen Methodius. Wien, 1854, K.u.K. Hof- und Staatsdruckerei, 147-199 p. Papírkötés, német nyelven.
Kivonat a Archiv für Kunde österreichischer Geschichtsquellen XIII. számából. /
Paperbinding, German language.
Herbert Schönebaum: Die Kenntnis der byzantinischen Geschichtsschreiber von der ältesten Geschichte der Ungarn von der Landnahme. Ungarische Bibliothek. Berlin-Leipzig, 1922, Walter de Gruyter & Co. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, a borítója szakadozott, a hátsó borító leszakadt, a kötése kissé sérült./ Paperbinding, damaged, in German language.
Déri János, Dr. Gungl Ferenc, Jancsi Gyula: A Pécsi Kesztyűgyár története 1861-1976. Pécs, 1977, Pécsi Kesztyűgyár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A magyar élelmiszeripar története (szerk.: dr. Kirsch János, dr. Szabó Loránd, dr. Tóth-Zsiga István). Bp., 1986, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval.