Wass Albert: A kastély árnyékában. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, rosszul, amatőr módon javított kötéssel.
Egyetemes Regénytár. Almanach az 1894. évre. Szerk.: Mikszáth Kálmán. Budapest, 1894, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon (Gottermayer-féle) kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, a címlap és az elülső szennylap kijrá, M. Kir Naptárbélyeg bebélyegzéssel.
Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső szennylap foltos, a hátsó szennylap firkált.
Jean Giono: Valaki a hegyekből. Fordította Illyés Gyula. Világsikerek. Bp., 1940, Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé viseltes papír védőborítóban.
Georg Jacob: Arabische berichte von Gesandten an germanische Fürstenhöfe aus dem 9. und 10. Jahrhundert. (Quellen zur Deutschen Volkskunde 1. Heft.)Berlin-Leipzig, 1927, Walter de Gruyter&Co. Átkötött papírkötésben, megviselt állapotban, a könyvtest elvált a borítótól, szétvált kötéssel, német nyelven./Paperbinding, damaged, in poor condition, in German language.