Divéky Adorján, Fügedi Erik, Gogolák Lajos, Gunda Béla, Hadrovics László, Kniezsa István, Lukinich Imre, Thim József, Trócsányi Zoltán, Zsirai Miklós: A magyarság és a szlávok. Szerk.: Szekfű Gyula. Budapest, 1942, Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete-Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda, 278+1 p.+4 térkép +2 t. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kissé viseltes, javított, de belül szép állapotban.
Esztergom színháztörténetének forrásai a Komárom megyei Levéltárban 1816-1944. Összeállítottal, a bevezetőt és a jegyzeteket írta: Pifkó Péter. Budapest, 1983, Magyar Színházi Intézet. Kiadói papírkötésben. Sugár István (1917-1999) történész által dedikált példány!
Endre László(szerk.): Ezer év Pest vármegye földjén. történeti képeskönyv Pest vármegye népe számára. Bp., Stádium. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Dr. Csengeri János: Homérosi Világ. (A reáliák összefoglalása.) Segédkönyv az Illias és Odysseia olvasásához. Bp., 1903, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai.) Egészvászon-kötés, szövegközti illusztrációkkal.
Dr. Póka-Pivny Béla: Csonkafranciaország két integritási harca és Szent Jeanne D'Arc. A nemzeti feltámadás útjai. Magyar Külügyi Társaság. Pécs, 1930, Dunántúl Egyetmi Nyomda. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
A Wilhelmstrasse és Magyarország. Német diplomáciai iratok Magyarországról 1933-1944. Összeállították és sajtó alá rendezték a bevezető tanulmányt írták: Ránki györgy, Pamlényi Ervin, Tilkovszky Loránt, Juhász Gyula. Fordították Kallós Pál, Simonffy-Tóth Ernő. Bp., 1968, Kossuth. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kissé szakadat, kissé kopottas, de egyébként jó állapotban.
Sárközi Zoltán: Az erdélyi szászok a nemzeti ébredés korában (1790-1848). Bp., 1963, Akadémiai Kiadó. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből 28. Kiadói papírkötésben.
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. 2. köt. Genf, 1864, Puky Miklós. Kicsit kopott félbőr kötésben, jó állapotban.
Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Budapest, 1983, Zrínyi Katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval. Jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.