Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 444

Száz Magyarok Könyvei I-X. Bp., é.n. (1913), Légrády-Kiadás. A könyvekben szereplő szerzők kartonra kasírozott portréfotóival, aláírásuk fakszimiléjével. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopottas borítókkal, kissé kopottas gerincekkel, egy-két gerinc kissé sérült, az Ady Endre fotó hiányzik, a Móricz Zsigmond fotó meglazult, de belül alapvetően jó állapotban. Ady Endre, Babits Mihály. Móricz Zsigmond, Csáth Géza, Kosztolányi Dezső, Gárdonyi Géza, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Balázs Béla, és mások írásaival.
15842.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Diplomata: Cincinnatus kapitány és egyéb huszárhistóriák. Bp., 1912, Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
15843.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Alexandra Rachmanova: Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. Fordította Benedek Marcell. Bp., é.n., Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.
15844.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15845.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kisbán Kázmér: Német juhászkutya. h. n., 1996, Elek és Társa Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. Leszármazási táblával.
15846.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Robinson Crusoe kalandos története. Az ifjsúsága számára átdolgozta Zempléni P. Gyula. Bp.-Bécs, é.n.,Deubler József. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, három színes illusztrációval, megviselt állapotban, kopottas borítóval, az utolsó lap szakadt, csak három illusztrációval.
15847.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Ráth-Végh István két könyve: Fekete Krónika. Bp., 1958, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés. Szép állapotban. Ké évezred babonái. Bp., 1961, Móra. Kiadói félvászon-kötés. Szép állapotban.
15848.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált. A borítón kissebb kopásokkal, az elülső és a hátsó szennylap foltos, az elülső előzéklap hozzá ragadt a szennylaphoz, a hártyapapírok hiányoznak, az egyik lapon tollal bejegyzés, egyébként jó állapotban.
15849.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Ady Endre: Első verseskötete. Bp., 1920, Amicus, Hornyánszky ny, 110 p. Átkötött egészvászonkötésben. ,,Ady Endre első verseit az ,,Amicus kiadóvállalat megbízásából 1920 november havában Hornyánszky Viktor m. kir. udvari könyvnyomdája nyomtatta.
15850.

Ady Endre: Első verseskötete. Bp., 1920, Amicus, Hornyánszky ny, 110 p. Átkötött egészvászonkötésben. ,,Ady Endre első verseit az ,,Amicus" kiadóvállalat megbízásából 1920 november havában Hornyánszky Viktor m. kir. udvari könyvnyomdája nyomtatta."

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Csokonai Vitéz Mihály: Anakreoni dalok./ Kleist: A tavasz. Fordította Csokonai Vítéz Mihály. Csokonai Vitéz Mihály poétai munkái. II. kötet.  Kiadta Márton Jósef. Bécs, 1813. Pichler Antal, 1 rézm. címkép + 184 p.+ 1 rézm. kotta. Kiadói allegorikus alakokkal díszített, rézmetszetes kartonkötésben, viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, de belül alapvetően jó állapotban. A négykötetes első összkiadás 2. kötete.
15851.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Jolsvai András: Apák és fiók. Bp., 1999, Univesitas. Kiadói papírkötés.
15852.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15853.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft