Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 41

1718 Csepe, magyar nyelvű levél személyes ügyekben, rányomott viaszpecsét nyomával
11834.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
4.07
4.80
16
cca 1761-1772 Magyar nyelven, szép kéz írással írt vallási könyvecske, részben imádságokkal, részben kérdés-feleletes káté. Két évszám bejegyezve, az egyik az elején, 1761. június 9., 1772. március 24.-27., Nagysajó. Korabeli kopottas egészbőr kötés, korának megfelelő állapotban, 36 sztl. lev.
11835.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16.95
20.00
18.. Berzencei Festetich kastélyból származó, trófea, melyet a rajta lévő felirat tanúsága szerint Metternich gróf őméltósága lőtt június 16-án. A felirat többi része nem olvasható. Hátoldalán a Festetichek leltári számával. A trófea sérült. /  18.. Trophy of Count Metternich. Shot in the woods of Berzence. The trophy comes from the castle of Berzence, owned by the Festetich duke family. With record number of the Festetich family. Damaged 65 cm
11836.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
135.59
160.00
1837 Károlyi-Patty Károlyi család nemesi lajstromba vételi okirata. Károlyi István (később Trattner-Károlyi István (1794-1863) nyomdatulajdonos, ügyvéd, író) és testvére Károlyi János és családjuk részére, Pest-Pilis-Solt Vármegye, számos aláírással, köztük a vármegye főjegyzőjének, Nagy Istvánnak és számos táblabírónak az aláírásával, szárazpecséttel, magyar és latin nyelven, rossz állapotban, hiánnyal, szakadással, 6 p.
11837.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
20.34
24.00
1837 Kollár István (1764-1844) királyi tanácsos, választott püspök aláírása egyházi ügyben íródott okmányon, szárazpecséttel, későbbi rábélyegzésekkel, kisebb szakadásokkal.
11838.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2.71
3.20
11839.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2.71
3.20

Aktuális híreink

Aukciós vásárlói jutalék: 22%

306. aukció:
Elszámolás: október 10-től;

307. aukció:
Fizetési határidő: október 20;
Elszámolás: október 24-től;

308. aukció:
Megtekintés: október 16-19 között;
Tételek átvétele: október 24-én, 10 órától;
Fizetési határidő: november 3;
Elszámolás: november 7-től

  Eseménynaptár

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2017 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.