Könyvek: Történelem

Tételek száma: 123

Rátz Kálmán: Oroszország története. Ősidőktől - 1917 November 6-ig. Bp., 1943, Grill Károly, XVI+629 p. Átkötött modern műbőr-kötésben, feket-fehér illusztrációkkal, térképekkel, köztük négy színes térképpel illusztrálva. Az átkötést leszámítva jó állapotban.
15202.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A magyar vitorlázórepülés képes története 1929-1999. Összeállította Mitter Imre. Bp., 1999, 3,14 L Kft. Kiadói papírkötésben, az első két lap alján kis folttal, egyébként jó állapotban, fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva.
15203.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kasza Péter, Pálffy Géza: Brodarics-emlékkönyv. Egy különleges pátválasztás a Mohácsi csata után. Brodarics István szerémi püspök búcsúlevele I. Ferdinánd királyhoz. Bp., 2011, Magyar Országos Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
15204.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15205.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Dr. Sebestyén Gyula: A magyar honfoglalás mondái I. Bp., 1904, Franklin, XX+563 p. Átkötött kopottas egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, márványozott lapélekkel.
15206.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gvadányi József: A világnak közönséges históriája. 1. köt. Pozsony, 1796, Wéber Simon. Megviselt kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15207.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Eötvös Ignác (szerk.) Magyar Ország és ahoz kapcsolt Részek Karainak és Rendeinek közönséges és eggyes sérelmei és kivánatai, mellyek az 1839-diki Országgyűlésére a Törvényhatóságok által felhozattak, és az országos Kiküldöttség által rendbeszedetvén, részszerint a szokott országos Tanátskozás utján Ő Felsége elébe terjesztendőknek, részszerint pedig az illető helyekr utasítandóknak, avagy kihagyandóknak találtattak, folytatva. (Posony, 1839.) ny. n. 66 p. Kiadói papírborítóban
15208.

Eötvös Ignác (szerk.) Magyar Ország és ahoz kapcsolt Részek Karainak és Rendeinek közönséges és eggyes sérelmei és kivánatai, mellyek az 1839-diki Országgyűlésére a' Törvényhatóságok által felhozattak, és az országos Kiküldöttség által rendbeszedetvén, részszerint a' szokott országos Tanátskozás utján Ő Felsége elébe terjesztendőknek, részszerint pedig az illető helyekr utasítandóknak, avagy kihagyandóknak találtattak, folytatva. (Posony, 1839.) ny. n. 66 p. Kiadói papírborítóban

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Nyáry Albert: A heraldika vezérfonala A M. Tud. Akadémia történelmi bizottsága megbízásából írta - - Bp. 1886. MTA. 1t. (színes litográfia) 2 sztl. lev. 291 l. XIII t. (színes litográfia). 86 szövegközti ábrával. + hozzákötve:   Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich. Wien, 1836. k. k. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, 20 p. + 4 t. Rézmetszetek, az utolsó kihajtható nagycímert ábrázoló metszet mérete 46x54 cm. Körbevágott. A négy metszettel együtt kompletten rendkívül ritka,  XIX. sz . végi, kopott félvászon kötésben.  / Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich. Wien, 1836.  20 p. + 4 copper engravings, The last one is a large fold-out. 54x46 cm Very rare with all the four etchings. Somewat cut around.
15209.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
15210.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
15211.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15212.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Somogyi Ede: Szumirok és magyarok. Budapest, 1903, Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata, 2+270+1. Kiadói picit szakadt gerincű papírkötés.
15213.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft