A magyar történelem képeskönyve. Összeállította Genthon István. Bevezetőt írta Gerevich Tibor. Bp., 1935. Egyetemi. 216 p. Gazdagon illusztrálva. Aranyozott, dombornyomott vászonkötésben. Jó állapotban, ex librissel
Palotay Gertrud: Magyar népviseletek. Rajzolta Konecsni György.
(Bp., 1938.) Officina. 23 l., 12 t. (színes). Kiadói, színes, illusztrált, kissé kopott kartonkötésben, ex librissel és egy beragasztott népviseletes fotóval
Gelléri Mór: Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből. Bp., 1896, Posner Károly Lajos és Fia, 180 p. + 5 t. (színes lith.) Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, a címlapon tulajdonosi névbejegyzések, 159/160 lap szakadt és részben kijár, 161/162. lap és egy lithográfia hiányzik.
A Milleniumi Magyarország. Album korabeli fotográfiákkal. Budapest, 1998, Kossuth Kiadó. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, magyar, angol, német és francia nyelven. Hátulján foltos
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp., 1894-1898, Lampel. Kiadói, kopottas, dombornyomott egészvászon-kötésben, a gerinceken több-kevesebb sérüléssel.