Tömörkény István: Népek az ország használatában. Budapest, 1917, Táltos Kiadás. Kopottas félvászon kötésben, 284 p. Első kiadás! Móricz Zsigmond előszavával.
Hoffmann Edit: Szinyei Merse Pál (1845-1920). Budapest, 1943, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé megviselt állapotban, kissé sérült gerinccel, foltos, kopottas borítóval, kissé sérült kötéssel, fekete-fehér egészoldalas fotókkal illusztrálva.
Czímer Károly: A művelődés és művészet története mindkét nembeli ifjúság számára. Bp. 1897. Franklin. 192 l. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Ajándékozási bejegyzéssel.
3 db művészeti könyv: Pogány Frigyes: Itália építészete I. (Bp., é. n.); Benkard, Ernst: Giovanni Lorenzo Bernini (Frankfurt a. M., 1926); Friedenthal, Richard: Leonardo (Bp., 1975). Példányonként változó kötésben, jó állapotban.
Zhegalova, S. K. et al.: Sokrovishcha russkogo narodnogo iskusstva: rez'ba i rospis' po derevu [Az orosz népművészet kincsei: fafaragások és -festmények]. Moszkva, 1967, Iskusstvo. Vászonkötésben, jó állapotban. /
[The treasures of Russian folk art: carvings and paintings on wood]. Cloth binding, in good condition.