Heller Ágost: A physika története a XIX. században. I-II. Budapest, 1891-1902, Királyi Magyar Természettudományos Társulat, 574+488 p. Kiadói egészvászon borítóban. Jó állapotban.
Gőldi A. Emil - Gorka Sándor: Rovarok szerepe a betegségek előidézésében. 286 szövegközti képpel. Bp., 1925. K. M. Természettudományi Társulat kiadása. Gottermayer féle egészvászon kötésben.
Dr. Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Első kiadás! Budapest,1948, Új Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner) Kiadói félvászon kötés, 286 p. Számos szövegközi ábrával.
Benedek István (1915-1996) által dedikál! A borító sarkai kopottak.
H. W. Loon: Nézz körül a földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Budapest, 1938, Dante. Kiadói egészvászon kötés, picit sérült gerinccel, némileg sérült kötéssel.
Wilhelm Bölsche: Von Drachen und Zauberküsten. Abenteuer aus dem Kamps mit dem Unbekannten in der Natur. Jena, 1925, Eugen Diedrichs. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér képekkel és egy térképpel illusztrálva, német nyelven. /
Linen-binding, in german language.
Alexis Carrel: Orvosok, kuruzslók, eretnekek. Francia orvosok tanulmányai az orvostudomány időszerű kérdéseiről. Fordította: Dr. Révay József. Budapest, 1947, Révai. Kiadói félvászonkötés, kiadói papírborítóban, 331 p. A papírborítója kicsit szakadozott.