Könyvek: Judaika

Tételek száma: 23

Gazda Anikó: Zsinagógák és zsidó községek Magyarországon. Térképek, rajzok, adatok. Hungaria Judaica I. Bp., 1991, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötés. Készült 400 példányban. Jó állapotban.
15641.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Patai Ervin György: Jiszráel Berechja Fontanella költeményei és Jehuda Fontanellának egy verse. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1933, Hungária Nyomda Rt. A szerző által Endrei Henrik (1879-?), a pesti chevra kadisha igazgatója részére dedikálva. Ragasztott papírkötésben, borító nélkül, egyébként jó állapotban.
15642.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Stern Samu: A zsidókérdés Magyarországon, Bp., 1938. Pesti Izraelita Hitközség. 32p. Kiadói papírkötésben. Kis szakadással a borítón, egyébként jó állapotban.
15643.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Schön Dezső: A jeruzsálemi per. Tel-Aviv, 1963, Uj Kelet-Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, számos fekete-fehér fotóval.
15644.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15645.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lévai Jenő (szerk.): Írók, írások... vigasztalás van az irodalomban. (A magyar zsidóság életéről és a zsidó legendák világáról szóló történetek.) Benczés Tibor, Földes Péter, Gervai Sándor, Kisbéri László, Lőb Ernő írásaiból. Budapest, 1943, Faragó Nyomda. Kiadói fűzött illusztrált papírkötés. A borítója foltos, és az egyik sarka szakadt.
15646.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hegedűsné Molnár Anna: Miért? Egy deportált nő élményei. A sárga csillagtól a vörös csillagig. Arad, [1945], ME-TA könyv és zenemű kiadóvállalat. Kiadói kopottas papírkötés.
15647.

Hegedűsné Molnár Anna: Miért? Egy deportált nő élményei. A sárga csillagtól a vörös csillagig. Arad, [1945], "ME-TA" könyv és zenemű kiadóvállalat. Kiadói kopottas papírkötés.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
Emlékkönyv Dr. Kecskeméti Lipót főrabbi temetéséről életrajzi adataival, 1936. június 9. Kiad. a Nyug. Szert. Izr. Hitközség Oradea. [Nagyvárad], [1936], Sonnenfeld Adolf]. Papírkötésben, jó állapotban.
15648.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
15649.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15650.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kőbányai János: Die Haggada der Apokalypse, Imre Ámos und seine Zeit. Budapest, 1999, Múlt és jövő Kiadó. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, a művész grafikáit tartalmazó füzettel, papír mappában. / In German language. Paperback, with illustrated booklet.
15651.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Venetianer Lajos: A zsidóság eszméi és tanai. Bp., 1904, Singer és Wolfner. Kopott vászonkötésben.
15652.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft