Slovar' russkogo jazika. Főszerk.: Evgen'eva, A. P. 2. kiad. 1-4. köt. Moszkva, 1981-1984, Russkiy jazik - Akademiya Nauk SSSR Institut Russkogo Jazika. Az orosz nyelv akadémiai szótára. Vászonkötésben, jó állapotban. + Ozhegov, S. I.: Slovar' russkogo jazika. 4. kiad. Moszkva, 1982, Russkiy jazik. Vászonkötésben, jó állapotban. /
Two Russian-Russian dictionaries: the Academic dictionary in four volumes (2nd ed.) and Ozhegov's Russian dictionary (4th ed.), see details above. Cloth binding, in good condition.
Dal', Vladimir: Tolkoviy slovar' zhivogo velikorusskogo jazika. 1-4. köt. Moszkva, 1956, Gosudarstvennoye izdatel'stvo inostrannix i natsional'nih slovarey. Az élő nagyorosz nyelv értelmező szótára. Az 1880-1882. évi kiadás 1956. évi reprintje! Díszes vászonkötésben, a második kötet újrakötve, jó állapotban. /
Dahl's Explanatory Dictionary of the Living Great Russian Language, 1956 reprint of the 1880-1882 edition. Cloth binding, the binding of the second volume was rebound later, in good condition.
Vegyes orosz szakszótár tétel, érdekes darabokkal: Ageyenko, F. L. - Zarva, M. V.: Slovar' udareniy dlya rabotnikov radio i televideniya. Moszkva, 1984, Russkiy jazik. Hangsúlyszótár rádiós és televíziós dolgozók számára.; Ahmanova, O. S.: Slovar' lingvisticheskih terminov. Moszkva, 1969, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Nyelvészeti fogalmak szótára. Vászonkötésben, jó állapotban.; Alekszejev, D. I. - Gozman, I. G. - Saharov, G. V.: Slovar' sokrashcheniy russkogo jazika. Moszkva, 1983, Russkiy jazik. Orosz rövidítésszótár.; Orfograficheskiy slovar' russkogo jazika. Szerk.: Barhudarova, S. G. et al. Moszkva, 1967, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz helyesírási szótár.; Zhukov, V. P.: Slovar' russkih poslovits i pogovorok. Moszkva, 1966, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz szólások és mondások szótára.; Breslav, S. L.: Poslovitsi i pogovorki. Moszkva, 1968, Lenizdat. Orosz szólás- és közmondásszótár.; Valamint három orosz idegennyelvi szótár: Milanova, D.: Svensk-rysk fickordbok / Karmanniy shvedsko-russkiy slovar'. Moszkva, 1964, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Svéd-orosz zsebszótár..; Wallenius, A.: Rysk-svensk fickordbok. / Karmanniy russko-shvedskiy slovar'. Moszkva, 1965, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz-svéd zsebszótár.; Chlabicz, Józef: Russko-pol'skiy i pol'sko-russkiy slovar'-minimum / Słownik minimum rosyjsko-polski i polsko-rosyjski. Varsó, 1974, Wiedza Powszechna. Orosz-lengyel, lengyel-orosz kisméretű zsebszótár. Példányonként eltérő kötésben, jó állapotban, összesen 9 db. /
Various Russian specialized dictionaries with some interesting pieces, also includes a few Russian/Other language dictionaries, see the full list above. Various bindings, in good condition, 9 pieces in total.
Duden 1. Die Rechtschreibung der deutschen Sprache und der Fremdwörter. Mannheim-Wien-Zürich, 1986, Dudenverlag. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven. /
Paperbinding, in german language.
Julie philosophe ou Le bon Patriote. Tome second.
Paris, 1910. Bibliotheque des Curieux, Sorszámozott kiadás / Numbered. In damaged paper binding / Sérült papírkötésben, tékával