Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 359

Kant-breviarium. Kant világnézete és életfelfogása. Összeállította Dr. Gross Félix. Fordította Dr. Polgár Gyula. Bp., 1917, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas borítóval.
13707.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Dr. Fekete F. Sándor: Munka és fáradtság. Kultura és Tudomány. Bp., 1923, Franklin-Társulat. Kiadói félvászon kötés, sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval.
13708.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Dugonics András: Magyar Példa Beszédek és Jeles Mondások. Öszveszedte, és megvilágosította - - Királyi Oktató. I. rész Első kiadás. Szeged, 1820, Grünn Orbán Betűivel. 300p. A címkép hiányzik.  Közmondások, szólások gyűjteménye. Korabeli, kissé sérült papírkötésben.
13709.

Dugonics András: Magyar Példa Beszédek és Jeles Mondások. Öszveszedte, és megvilágosította - - Királyi Oktató. I. rész Első kiadás. Szeged, 1820, Grünn Orbán' Betűivel. 300p. A címkép hiányzik. Közmondások, szólások gyűjteménye. Korabeli, kissé sérült papírkötésben.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Szabó Ervin: A szocializmus. Szindikalizmus és szociáldemokrácia. Jászi Oszkár és Kunfi Zsigmond Szabó Ervinről. Természet és Társadalom 5. Budapest, 1919, Új Magyarország Részvénytársaság. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
13711.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Ágai Adolf] Mokány Berczi - Ez itt a Kvóta Naptár. Kiguberáltam erre az 1898-iki provizóriumos évre Én: Dombszögi és Bugaczi Mokány Berczi... A kezemre jártak: a ,,Borsszem Jankó-nak inséget nem esmérő diákjai és blattföstő legényei: Garay Ákos, Homicskó Athanáz, Heyer Alfréd, Lakos Alfréd és még többen südő piktorok. Ára 1 kemény pöngő flóres. [Budapest, 1897].. Megviselt papírkötésben. Borító hiányzik.
13712.

Ágai Adolf] Mokány Berczi - Ez itt a Kvóta Naptár. Kiguberáltam erre az 1898-iki provizóriumos évre Én: Dombszögi és Bugaczi Mokány Berczi... A kezemre jártak: a ,,Borsszem Jankó"-nak inséget nem esmérő diákjai és blattföstő legényei: Garay Ákos, Homicskó Athanáz, Heyer Alfréd, Lakos Alfréd és még többen südő piktorok. Ára 1 kemény pöngő flóres. [Budapest, 1897].. Megviselt papírkötésben. Borító hiányzik.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Móricz Zsigmond: A földtörvény kiskátéja. Bp., 1979, Mezőgazdasági Könyvkiadó Vállalat. Az 1919. évi kiadás (Bp., Néplap, klny.) reprintje! Műbőr kötésben, jó állapotban.
13713.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Kisfaludy Sándor minden munkái 4. Hunyadi János. Eredeti magyar játékszín. Pesten, 1847, Heckenast Gusztáv (?) Dombornyomott gerincű, kiadói félbőr kötésben
13714.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Daudet: Levelek a malmomból. Fordította: Fábry Rezső. Bp., Rózsavölgyi és Társa. Bordázott gerincű félbőr kötés, kissé kopott állapotban.
13715.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Bp., é.n. Franklin. Megviselt félvászon kötésben.
13716.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
13717.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. Bp., 1906, Lampel. egészvászon kötésben.
13718.

Kikiáltási ár:
800 Ft
10
Karinthy Frigyes: Ballada a néma férfiakról. Az emberke tragédiája. Bp., é.n., 1946, Athenaeum, Uj Idők Irodalmi Intézet. Kiadói papírkötés, rossz állapotban.
13719.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft