Metszetek

Tételek száma: 22

cca 1595 Medvevadászat, rézmetszet, papír, Johannes Stradanus (Jan van der Straet/Giovanni Stradano, 1523-1605) után metszette Adriaen Collaert (1560 k. - 1618), a Venationes ferarum avium piscium (Antwerpen, Philips Galle) c. munkából (20. sz.), üvegezett fa keretben, 22,5×31 cm /  1595 Bear hunt, copper etching, on paper, engraved by Adriaen Collaert (1560 k. - 1618) after Johannes Stradanus (Jan van der Straet/Giovanni Stradano, 1523-1605), etching No. 20. from the work entitled Venationes ferarum avium piscium (Antwerp, Philips Galle), glassed, framed, 22,5×31 cm
11000.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
1629 Aegidius Sadeler (1570-1629): Per Obvia Et Invia Virtus. Divum Caesarem Semper Augustum Semper Invictum Ferdinandum II. Bohemiae et Ungariae Regem etc.  II. Rudolf császár és magyar király nagyméretű rézmetszetű portréja, háttérben csatajelenettel. Egidius Sadeler munkája, aki neves rézmetsző családból származik és II. Rudolf udvarában dolgozott. Halvány hajtásnyommal, ksi, képet nem érintő hiány a jobb alsó sarokban. Üvegezett keretben /   1629 Aegidius Sadeler (1570-1629): Per Obvia Et Invia Virtus. Divum Caesarem Semper Augustum Semper Invictum Ferdinandum II. Bohemiae et Ungariae Regem etc. Emperor Rudolph II. large size copper.engraving in glazed frame. Minor signs of folding, with small part missing from the bottom right corner of the paper, not reaching the image alltogether in good condition. Egidius Sadeler was from a well known family of engravers who worked in the court of Rudolph II. 90x65 cm
11001.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
XIX. sz. eleje: 245 db fűszernövény és gyógynövény kézzel színezett rézmetszetes képe. A növények latin neveik szerint alfabetikus sorrendben követik egymást az egészbőr kötéses könyvben. Félbőr kötésben, jó állapotban. / XIXth century first half: Collection of hand colored etcungs of herbs and spices. 245 colored etchings with their latin names in alphabetical order. In half leather binding. Page sizes 16x22 cm
11002.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
cca 1820 Georg Pencz (ca.1500-1550) Vénusz gyermekei. Rotációs fametszet, papír, jelzés nélkül, üvegezett keretben. Foltos, kis szakadással. 25x35 cm. Egyes források szerint metszetet nem Pencz, hanem Hans Sebald Beham (1500-1550) készítette.
11003.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Andrees Allgemeiner Handatlas. Második kiadás. Bielefeld & Leipzig, 1887 Velhagen & Klasing Verlag. Kiadói kopottas félbőr kötés, hiányos gerinccel,  Half-leather-binding, in German language, with some damages,
11004.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1852 Innsbruck nagyméretű kőnyomat / Innsbruck large lithography (Alex Kaiser) 42x37 cm in paspartu
11005.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Német Államok / Poroszország 1768B 1/3T rézmetszet ív papíron 3 db /  German States / Prussia 1768B 1/3 Thaler copper etching on paper 9x5 cm
11006.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
cca 1840 Báli ruhás hölgy. Rézmetszet jelzés nélkül. 13x28 cm paszpartuban
11007.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1840 Kína, Peking. Acélmetszet / China. Beijing etching Page size: 23x15 cm
11008.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
cca 1840 Persia, Shiraz. Acélmetszet / Persia, Iran, Shiraz etching Page size: 23x15 cm
11009.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
cca 1840 Szíria, Damaszkusz. Acélmetszet / Syria, Damascus etching Page size: 23x15 cm
11010.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
cca 1840 Nicaragua Acélmetszet / Nicaragua etching Page size: 23x15 cm
11011.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft