Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V.+A föld megismerésének története.
I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. 314 p.
II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben. 231 p.
III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. 351 p.
IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben. 331 p.
V. A tenger. 138 kép és 83 ábra a szövegben. 323 p.
+ A Föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben. 354 p.
Budapest, 1930-32, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A Föld megismerésének története c. kötetnek a kötése eltér a többitől, nem ennek a kiadásnak a része. A borítók kopottak, a IV. kötet gerince némileg sérült, és az előzéklapjai szakadtak, hiányosak. A kötések egy része laza. Minden kötet fotókkal, ábrákkal térképvázlatokkal gazdagon illusztrálva.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante, 208 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A címlapja hiányos. A borítója kopottas. Fekete-fehér képekkel, térképpel illusztrálva.
Deér József (szerk.): Erdély. szerk. Budapest, 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+4 db térképmelléklettel. Sok fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben. Kiváló állapotban.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. Fordította Halász Gyula. A világ körül. Útirajzok, útikalandok. Budapest, 1931, Dante. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, foltos borítóval.
Szabó Zoltán: Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. dr. Marcell Mihály pedagógiai íróegyetemi tanár aláírásával. Kiadói egészvászon kötésben
Korniss Péter: Magyarország. Európa szívében. Budapest, 1996, Officina Nova. Kiadói egészvászon kötés, kiadói borítóban. Sok szép képpel illusztrált album.
Fredrik Böök: A gazdag és a szegény Svédország. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum, 223 p. Kiadói fakó gerincű aranyozott egészvászon kötésben. Fekete-fehér képekkel, és térképekkel illusztrálva. Ex libris bélyegzővel.