Rhé Gyula: Ős- és ókori nyomok Veszprém körül.
Bp. 1905. Hornyánszky. 29 l. 1 t. (színes, kettős). Hozzá:
Makay Béla: A Balaton a történeti korban. (Forrástanulmány). Bp. 1913. M. Földrajzi Társ. Balaton-Biz. ´[2] + 254 + [1] p. + 2 térkép
Fűzés elválva, papírborítóval, lapok széle foltos.
A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Harmadik kötetből
Vegyes Budapest témájú könyvek, 3 db:
Budapest enciklopédia. Szerk: Tóth Endréné. Budapest, 1970, Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborító. Jó állapotban.
Budapest teljes utcanévlexikona. A bevezető tanulmányt Ráday Mihály írta. Az adattárat Mészáros György állította össze. Az utcanévtörténeteket Buza Péter írta. Budapest, 1998, Dinasztia Kiadó - Gemini Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Budapesti közéleti névmutató 1945-1950. A Budapesti Nemzeti Bizottságok, és Népfrontbizottságok tagjai. Szerk.: Halasi László. Budapest, 1980, Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Nékám, Lívia: Old Hungarian Pharmacies. Bp., 1968, Corvina. Vászonkötésben, papír védőborítóval, a védőborítón apró szakadással, egyébként jó állapotban.
Attilio Gatti: Musungu. Fordította Déry Tibor. A világjárás hősei. Budapest, É.N., Utazási könyvek kiadóhivatala. Egésvászon kiadói borítóban, 204 p.
A kiadói borítója kopott, foltos. A lapszélek foltosak. Az elülső és hátsó szennylapon beírás. A címlapon ajándékozási sorok.