Könyvek: Történelem

Tételek száma: 102

A Király Könyve. Lipcse, Budapest, Bécs, 1899, Herzig Miksa. Kiadói, a király monogramjával díszített, aranyozott egészvászon kötésben.  I. Ferenc József életéről szóló, gazdagon illusztrált, szecessziós díszítésű emlékalbum. Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman Moser, báró Myrbach Felicián, Pap Henrik, Tichy János, Ottokar Walter és Theodor Zasche illusztrációival.  Kopottas egészvászon kötésben, számos lap kijár.
13100.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Nemzeti Dicsőségünk. Szerk. Hock János. Budapest, é.n., Facsimile-ex Kiadó. Reprint kiadás, 1898-ban kiadott Nemzeti Dicsőségünk c. könyv hasonmás kiadványa. Megjelent 2500 számozott példányban. Ez a 686. számú példány. Kiadói festett, dombornyomott, illusztrált műbőrkötés. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiváló állapotban.
13101.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Dr. Schack Béla (szerk.): A magyar kereskedő könyve IV. Az árúüzlet. Budapest, 1911, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Töredék kötet. A borítója picit kopott, picit sérült, de ezt leszámítva jó állapotban van.
13102.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13103.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
T.G. Masaryk: A világforradalom. Emlékek, gondolatok 1914-1918. Prága, 1928, Orbis Kiadóvállalat. Kiadói kopottas egészvászon kötés.
13104.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13105.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Budapest, 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés.
13106.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Szécsy János: Az erőszak kora. Fejezetek egy egy közjáték lélektanából. Budapest, 1943, Pharos. Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott, a gerince picit hiányos, a kötése laza, a könyvben ceruzás aláhúzásokkal.
13107.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
C. A. Fyffe: A görög nép története. Az Athenaeum Kézikönyvtára. Budapest, 1892, Athenaeum Rt. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés.
13108.

Kikiáltási ár:
800 Ft
József Mindszenty: Devant le tribunal du peuple. Bp., 1949. Éd. d État. 205 p. Kiadói félvászonkötésben.
13109.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Szücsi József: Bajza József. Bp., 1914, MTA. Kiadói félvászon kötésben.
13110.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. Anonymus Gesta Hungarorumának legelső, nyomtatásban megjelent változata Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) történetíró, forráskutató Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Bécs, 1746) című nagy jelentőségű forráskiadványának első kötetéből. Több kéz által írt széljegyzetekkel, latin és magyar nyelven egyaránt, köztük Edelspacher Antal (1846-1894) nyelvész magyar nyelvű, ceruzás feljegyzéseivel. Néhány lapon belevágásokkal. Kicsit kopott félvászon kötésben, enyhén foltos lapokkal, de korához képest jó állapotban. /  Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. The very first published version of the Gesta Hungarorum, the chronicle of the Medieval Hungarian author Anonymus, published by the historian and source collector Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) in his magnus opus, the Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Vienna, 1746). With marginal notes in Latin and Hungarian writtenby several hands, among them those of the 19th century Hungarian linguist Antal Edelspacher (1846-1894). With cuttings on several pages. In a bit worn out half-linen binding, with a bit stained pages, otherwise in good condition regarding its age.
13111.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft