Könyvek: Utazás, városok

Tételek száma: 149

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Bács-Bodrog Vármegye I-II. Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Több képpel, térképpel és műmelléklettel illusztrálva. Budapest, é.n. [1909], Országos Monográfia Társaság, 1 térkép+4+VI+ 477 [helyesen 475]+1 p.+ 2 t.; 4+616 p.+2 t.  Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélekkel.  Az első kötet gerince sérült, javított. A borítója kopott. Az előzéklap hiányzik. A második kötet gerince javított. A borítója kopott.
13096.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Hankó Vilmos: Székelyföld. Az Erdélyrészi Kárpát-Egyesület kiadása. A képeket rajzolták: Goró Lajos, Huszka József és Tull Ödön. 115 eredeti képpel. Budapest, 1896. Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai ny.) 350 p. Festett, illusztrált, díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. sarkain kopással
13097.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Deér József (szerk.): Erdély. szerk. Budapest, 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+4 db térképmelléklettel. Sok fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben. Kiváló állapotban.
13098.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Heinrich Renner: Durch Bosnien-Hercegovina Kreuz und Quer. Wanderungen von Heinrich Renner. Második kiegészített és bővített kiadás. Berlin, 1897, Dietrich Reimer, XV+566 p. + 1. nagy méretű kihajtható térképpel. Képekkel gazdagon illusztrált.  Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés.  Német nyelvű könyv Bosznia-Hercegovináról.  A térkép két helyen szakadt, de ezt leszámítva megkímélt, szép állapotban van. /  Cloth-binding, with gilded, painted and illustrated cover. Book about Bosnia-Hercegovina by Heinrich Renner in german language. Second Edition. The map is damaged, but the other things are okay.
13099.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
13100.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Emlékkönyv a Magyar Akadémia palotájának megnyitási ünnepélyére. Pest, 1865, Deutsch testvérek. Számos rézkarccal, gyűjteményi bélyegzővel, sérült félvászon kötés, 24 p.
13101.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Dr. Stefan Bolemann: Beschreibung der Kurorten und Sommerfrischen am Balatonsee.  Resultate der Wissenschaftlichen Erforschung des Balatonsees III. Band. Social-und Anthropogeofraphie des Balatonsees. IV. Teil. Mit IX Tafeln und 43 Textfiguren. [Dr. Bolemann István: A balatonparti fürdői és üdülőhelyek leírása. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának Eredményei III. kötet. A Balaton környékének társadalmi és embertani földrajza. IV. rész. 9 térképpel és 43 szövegközti ábrával. ] Wien, 1900, Hölzel, 56 p.+9 t. Félbőr kötés. Német nyelven. Ritka! A gerince kopottas. / Half leather-binding, in german language. Rare! Description of spas and summer resorts on Lake Balaton. The spine is worn.
13102.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
13103.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Karácsonyi János: Békésvármegye története. II. kötet. Magyarország ezredéves fennállásának ünnepére Békésvármegye törvényhatósági bizottságának megbízásából írta Karácsonyi János.Gyula], 1896. Békésvármegye Közönsége. 352 p. + 50 t.; Sok képpel, Korabeli félvászon kötésben, egy kihajtható térképpel, a térkép kettészakadt. Ritka!
13104.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Békésmegyei fejek. 1929. Szerk. Gergely Gábor Arnold. Előszó : Tantó József. Békéscsaba 1929, Corvina ny. 598 p., ill., 3 sztl. lev. Muszlay féle dombornyomású, festett egészvászon kötésben. 550 számozott példányban készült. Jelen példány a 360 számú. Kisebb kopásoktól eltekintve jó állapotban.
13105.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Balkanstaaten und Konstantinopel (Anatolische und Bagdabahn) Meyers Reisebücher. Leipzig-Wien, 1914, Bibliographisches Institut, XI+420+40 p. 8. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. A borítója kopott. A kötése javított. / Cloth binding, in german language. The cover is worn. The binding corrected.
13106.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
A. Wernekinck: St. Petersburg und Umgebungen. Praktisches Reisehanbuch. Griebens Reisebücher 27. Berlin, 1901, Albert Goldschmidt, 139 p. 13. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Német nyelven. / Cloth binding, in german language.
13107.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft