Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 292

Göncz Árpád: Találkozások. Budapest, 1980, Magvető Könyvkiadó, 217p. Kiadói egészvászon kötés. Volt könyvtári példány. Ex libris-szel. A szerző aláírásával, és dátumozással (1986 január).
13882.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ady Endre Margita élni akar. Verses história, melyet szeretettel ajánlok figyelmébe azoknak, akik szeretnek, avagy nem szeretnek. Bp., 1921. Amicus Kiadás. 76+4 p. Posthumus első kiadás. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. Átkötött aranyozott egészvászon kötés.
13883.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Csokonai Vitéz Mihály: Békaegérhartz/Dorottya Bécs, 1816, Pichler Antal, 37+2+164 p. Korabeli papírkötés. Megviselt, sérült állapotban. A borítója, gerince, kötése sérült. A védőlapok hiányosak. Az előzéklapon ceruzás bejegyzések. A címlapon tulajdonosi névbejegyzés és intézményi bélyegző.
13884.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Cervantes Saavedra, Miguel de: Don Quijote de la Mancha. Írta --. A spanyol eredetiből készült fordítás után átdolgozta Győry Vilmos. Budapest, 1875. Légrády. Foltos, viseltes félvászon kötésben
13885.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Cervantes: Don Quixote a híres manchai lovag élete és kalandjai. Hat színes (litho) képpel. Budapest, 1883, Lauffer Vilmos. Illusztrált kiadói kemény kötésben. Kissé viseltes állapotban
13886.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Johann Georg Meusel: Dritter Nachtrag zu der vierten ausgabe des geleherten Teutschlandes. Lemgo, 1788, Meyerschen Buchandlung. Kopottas aranyozott bőrkötés. Meusel Das Gelehrte Teutschland német nyelvű lexikon harmadik kötete. Intézményi bélyegzővel, és ex-libris nyomaival. /  Leather-binding, in german language.
13887.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13888.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kísértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította: Balázs Béla. Divéky József illusztrációival. Gyoma, 1917, Kner Izidor Kiadása. Félvászon kötés, címlapon ceruzás bejegyzéssel, egyébként jó állapotban.
13889.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
13890.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Gáspár Jenő: Isten leventéje. Regény Szent Imre herceg korából. Bp., 1930, Palladis. Kiadói festett egészvászon kötés, jó állapotban.
13891.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Knapp Éva: Codex Germanicus, hasonmás és tanulmánykötet. A budapesti Egyetemi Könyvtár Cod. Germ. 3. jelzeten őrzött kódex hasonmás kiadása. 950 példány jelent meg. Budapest, 1993, Helikon Kiadó. Kiadói aranyozott műbőr, aranyozott lapélekkel, és kiadói félvászon kötés, kiadói díszdobozban, egy német és egy magyar nyelvű bizonylattal. Szép állapotban.
13892.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
A Nürnbergi Krónika reprint kiadása, valamint A Nürnbergi Krónika készítése, 2 db:  The Nuremberg Chronicle. - Register Des buchs der Croniken und geschichten, mit figuren und pildnüssen von anbeginn der welt bis auf dise unnsere Zeit. New York, 1966, Brussel&Brussel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A papírborítója megviselt, szakadozott. Ezt leszámítva jó állapotban van. Nürnbergi Krónika vagy Schedel Krónika reprint kiadása.  Adrian Wilson-Joyce Lancaster Wilson: The making of the Nuremberg Chronicle. (A Nürnbergi Krónika készítése.) Peter Zahn bevezetőjével. Amsterdam, 1976, Nico Israel, 252 p. Kiadói egészvászon kiadói papírkötésben. Képanyaggal gazdagon illusztrálva.  Hartmann Schedel (1440-1514) krónikáját (Liber Chronicarum) 1493-ban adta ki Anton Koeberger Nürnbergben. A kor nyomdászatának remekműve, amihez az eredeti fametszeteket neves művészek Michael Wolgemut (1434-1519), Wilhelm Pleydenwurff (1462-1494) készítették. De talán a készítésben részt vet maga a fiatal Albrecht Dürer (1471-1528) is, akinek Koeberger a keresztapja, Wolgemut meg a mestere volt. E nyomdászati műremeket és készítését ismerheti meg a könyvekből. / Two books about the Nuremberg Chronicle:  The Nuremberg Chronicle. Reprint edition. Linen-binding in paper cover, but the cover is damaged. The making of the Nuremberg Chronicle by Adrian Wilson and Joyce Lancaster Wilson. The introduction by Peter Zahn. Linen-binding in paper cover, in english language, with a lot of illustrations. The croncicle of Harmann Schedel (1440-1514) (Liber Chronicarum) edited in Nuremberg by Anton Koeberger. This book is the fine piece of work of the typography of the age. The woodcut engravings made by Michael Wolgemut (1434-1519), Wilhelm Pleydenwurff (1462-1494). But maybe the young Albrecht Dürer (1471-1528) made some of them too. Koeberger was the grandfather of the Dürer, Wolgemut was the master of him.  You know this typography of work of art and the making from these books.
13893.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft