Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 328

Kós Károly kalendarium az 1983. évre. Megjelent 550 számozott példányban a készítők aláírásával, ez a 272-es! Kiadói vászon kötésben. Szép állapotban
13695.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Heltai Jenő: A néma levente. Vígjáték három felvonásban. Budapest, 1936, Athenaeum, 166 p. Harmadik kiadás. Fáy Dezső festőművész fadúcaról készült fametszetekkel. Javított gerincű kiadói illusztrált félvászon kötés. Az előzéklapon Heltai Jenő, valamint az 1936. március 20 i bemutatón szereplő színészek (Szakáts Zoltán, Bajor Gizi, Pillér Vera, Törzs Jenő, Péchy Blanka, Földényi László, Sennyei Vera, Székely Lujza, Pataki Miklós, Bilicsi Tivadar, Vándory Gusztáv) aláírásával.
13696.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Fehér Árpád: A Halhatatlan Léda. Regény Ady Endréről. [Budapest],1941, Szerzői Kiadás, 78 p. Kiadói fűzött papírkötés. Számozott példány (200/51.) A szerző által dedikált példány. Az illusztrált papírborító hiányzik.
13697.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Badics Ferenc (szerk.): Bajza József összegyűjtött munkái 4. kötet. Budapest, 1899, Franklin-Társulat, 612 p. Kiadói aranyozott vörös egészvászon sorozat kötésben, márványozott lapélekkel. Töredék kötet! A gerincén kis sérüléssel.
13698.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
B.Eötvös József: Gondolatok. Bp., 1894, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, gerincnél kissé kopott, egyébként jó állapotban.
13699.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13700.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16+17-18. kötet. Budapest, 1893-1904. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromo­li­tográfiákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben.  Kissé megviselt állapotban: A 6.,9.,10.,13. kötetek gerince kopott, viseltes. A 6.,3. kötetek borítója sérült, viseltes. A 1. kötet gerince hiányzik, a borítója kopott. De belül alapvetően jó állapotban. Volt könyvtári és Ex libris bélyegzővel.
13701.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
13702.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Kner Izidor: Kner Izidor Agyafurt alakjai. Csicseri Bors (Ágai Adolf), Molnár Jenő előszavával. Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Szigethy István, Vadász Miklós 253 eredeti rajzával. Harmadik, tetemesen bővített kiadás. Gyomra, 1926, Kner Izidor. Kiadói félvászon kötés, 367 p. A könyv borítója kopottas. A könyv lapjai az 51-71 p. között némileg foltosak.
13703.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
William Shakespeare: Shakespeare szonettjei. The Sonnets of Shakespeare. Fordította Justus Pál. Kétnyelvű klasszikusok. Budapest, 1956, Corvina, 344 p. Kiadói félvászon kötés, kiadói papírborítóban. A papírborítója szakadozott. Az elülső szennylapon ajándékozási sorokkal.
13704.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dante Szonettjei. Budapest, 1943, Szőllősy Könyvkiadó. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, 110 oldal. Fordította: Rónai Mihály András. A könyvíszeket és Luca Signorelli Dante-képmása nyomán a borítólapot tervezte Fery Antal.
13705.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13706.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft